دو مدال کاروان ورزش ایران پس گرفته شد/ اعتراض به فدراسیون
جهانی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر دو مدال کاروان ورزش ایران پس گرفته شد/ اعتراض به فدراسیون
جهانی
به گزارش خبرنگار سایت احکام از هانگژو، در اولین رقابت دوومیدانی کاران ایران در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو، دو مدال طلا و نقره برای کاروان فرزندان ایران به دست آمد اما با توجه به اعتراض کشور چین مبنی بر دیر رسیدن ورزشکاران ایرانی به محل “کال روم” و پس از بررسی کمیته برگزاری بازی‌ها، این دو از جدول رده بندی حذف شد. البته به علت همین اتفاق روز گذشته مراسم اهدای مدال این ماده برگزار نشد اما حکم قهرمانی به ورزشکاران داده شد.
سعید سلگی، معاونت ورزش قهرمانی کمیته ملی پارالمپیک با تایید این خبر از اعتراض ایران به این تصمیم خبر داد و گفت:« با اعتراض کشورهای دیگر مبنی بر اینکه ورزشکاران ایرانی چند دقیقه‌ای دیرتر به کال روم رسیده‌اند، دو مدال خانم‌ها متقیان و مرادی پس گرفته شد.
با اعلام این موضوع از سوی کمیته برگزاری، ما اعتراض رسمی خود را هم به کمیته برگزاری بازی‌ها و هم فدراسیون جهانی پارادوومیدانی اعلام کردیم. اعتراض ما بر این پایه است که اگر تخلفی صورت گرفته، چطور سرداور مسابقات، اجازه حضور نمایندگان ایران را در محل برگزاری مسابقه داده است؟ سر داور حضور این دو ورزشکار را تایید کرده و با مجوز او ورزشکاران ایران مسابقه داده اند.
در حالیکه اگر تخلفی وجود داشته، نباید اجازه حضور می دادند. وقتی ورزشکاران ما در مسابقه حاضر شده‌اند و حکم قهرمانی هم دریافت کرده‌اند، یعنی از نظر سرداور مسابقات مشکلی وجود نداشته است.»
سلگی در پاسخ به این سوال که مشخص است کدام تیم‌ها نسبت به این موضوع معترض بوده‌اند، گفت: « کمیته برگزاری بازی‌ها این موضوع را به ما اعلام نکرد اما با توجه به اینکه چین به مدال برنز رسیده، به احتمال بسیار زیاد، چینی‌ها در طرح این اعتراض و پیگیری مصمم‌تر بوده‌اند.» امیدوارم از خبر دو مدال کاروان ورزش ایران پس گرفته شد/ اعتراض به فدراسیون
جهانی
راضی بوده باشید.

دو مدال کاروان ورزش ایران پس گرفته شد/ اعتراض به فدراسیون
جهانی  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۲۴ ۰۲:۳۷:۲۳