دوست داشتند فوتبال را اداره کنند اما مجوز هم نگرفتند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر دوست داشتند فوتبال را اداره کنند اما مجوز هم نگرفتند به گزارش سوالات شرعی و احکام و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، بیانیه مرتبط با یکی از برنامه‌های تلویزیونی امروز جمعه علیه عملکرد فدراسیون به شرح زیر است:
باور کردنی نبود! در جمعه شبی که تیم ملی فوتبال کشورمان در حال آماده سازی برای رقابت با تیم ملی اردن بود و ساعاتی قبل، نام جمعی از بازیکنان شایسته فوتبال ایران و همچنین فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران در میان کاندیداهای بهترین در قاره آسیا مطرح شد، طبق یک فرایند برنامه ریزی شده زمزمه‌هایی عجیب و ناموزون علیه فوتبال کشور نه از تلویزیون‌های معاند که متأسفانه از آنتن رسانه ملی به سمع و نظر علاقمندان به فوتبال رسید که جای تأسف و تأمل فراوان دارد.
دست‌های پشت پرده این بار در برنامه ریزی خود فکر همه چیز را کرده بودند و در اتاق فکرشان به خیال خود به جایی رسیده بودند که دیگر برسند به آنچه می‌خواهند.
دعوت از واعظی آشتیانی که به صورت کلی یک سال و نیم در مجموعه باشگاه استقلال در انتهای دهه ۸۰ حضور داشت و همیشه از فضای ناپاک فوتبال سخن می‌گوید اما ۱۴ سال است فوتبال را رها نکرده و از هر دری سخنی….!
همین جناب بود که در آن روزها علیه سرمربی فعلی تیم ملی و سرمربی وقت استقلال، به ایراد اظهاراتی عجیب پرداخت که باعث تنش‌های فراوان در فوتبال کشور شد و این شاید، معجزه یک سال و نیم حضور در فوتبال باشد که فردی را به جایی می‌رساند که هر جا قرار است علیه وضع موجود (در هر بخشی و هر رده‌ای) موضعی بگیرند، او را از پشت درب جام جم صدا بزنند!
میهمان دیگر برنامه حمید استیلی بود که لابد و حتما باید بداند در فوتبال نتیجه گیری اساسا تضمین پذیر نیست. مثال زنده این موضوع، حذف تیم امید تحت نظر وی به رغم وجود بازیکنان شایسته بود.
همچنین علی جوادی که در دوره‌های قبلی در سه نوبت با فدراسیون فوتبال قطع همکاری کرده دیگر میهمان حاضر در شو جمعه شب بود.
صرف نظر از توفیقات فدراسیون در یک سال و یک ماه اخیر در حوزه رفع تعلیق باشگاههای ایرانی از حضور در لیگ قهرمانان آسیا، طراحی و اجرا قانون سقف بودجه و قوانین ناظر بر نقل و انتقالات به منظور سازماندهی و برقراری عدالت اقتصادی بین تیم‌ها، بازگرداندن میزبانی از تیم‌های عربستانی به کشورمان، رفع موانع موجود در مسیر ورود تکنولوژی VAR، تسهیل در ورود بانوان به ورزشگاه‌ها در رقابت‌های داخلی، قرار دادن بند حمایتی در حوزه حق پخش باشگاه‌ها با توجه به مذاکرات متعدد با مجلس شورای اسلامی، رفع خطر محرومیت بین المللی به خاطر اتفاقات بازی تیم ملی مقابل لبنان در مشهد، تخصیص سه میلیون دلار بابت پروژه‌های فوروارد در فیفا که دو سال بود مورد بهره برداری قرار نگرفته و مغفول مانده بود، صعود تیم ملی نوجوانان به جام جهانی، قهرمانی‌های تیم ملی ساحلی و نتایج موفقیت آمیز فوتسال و…. نکته عجیب‌تر درباره عوامل پشت صحنه چنین رویکردهایی به فدراسیون فوتبال این است که آنها حتی در فضای ظاهری هم قائل به تخصیص فرصت برابر رسانه‌ای نبوده و اینچنین عداوت و کینه خود را بار دیگر نسبت به رأی اعضا مجمع فدراسیون فوتبال در روز ۸ شهریور ۱۴۰۱ نشان دادند.
آنان که در بامداد سه شنبه منتهی به انتخابات فدراسیون و روزهای قبل از آن همه تلاش خود را برای به کرسی نشاندن حرف خود انجام دادند اما گویی از آن مثال معروف بی اطلاع بودند که وقتی خدا بخواهد، اگر همه بندگانش هم جمع شوند، امروز هم با لباسی دیگر و آب و رنگی متفاوت برنامه ریزی علیه فوتبال ملی و فدراسیون را استارت زده اند اما کیست که نداند در پشت پرده این خیمه شب بازی گلخانه نشین هایی قرار دارند که دوست داشتند فوتبال را اداره کنند اما این مجوز به آنان در دوره این مدیریت داده نشد!
از سوی دیگر، چرا دوستان که به بررسی برنامه‌ها و همچنین رضایت مندی افکار عمومی علاقه زیادی دارند، اجازه نمی‌دهند که در برنامه‌های متبوع آنها فرصت نظرسنجی درباره میزان رضایتمندی مردم از برنامه محبوب انجام شود؟!
هنوز از آن روزهایی که صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در هنگامه بازی‌های مهم و رویدادهای حساس یار دوازدهم تیم ملی بود زمان خیلی زیادی نگذشته اما قضاوت با مردم که آیا در این سال‌ها رسانه ملی، یار فوتبال بود یا نه؟
ریاست محترم رسانه ملی چندی پیش در موضع گیری مسئولانه نسبت به گفتمان یکی از مجریان تلویزیون اظهار ناراحتی کرده و گفته بود که بابت آن عذرخواهی کرد.
بهتر نیست آقای جبلی خیلی زود و سریع به فکر عذرخواهی بخشی از زیر مجموعه خود از خانواده فوتبال باشند؟ امیدوارم از خبر دوست داشتند فوتبال را اداره کنند اما مجوز هم نگرفتند راضی بوده باشید.

دوست داشتند فوتبال را اداره کنند اما مجوز هم نگرفتند  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۱۴ ۰۲:۴۰:۱۴