دوزهای یادآور واکسن کووید۱۹ و بهبود سیستم ایمنی
سالمندان

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر دوزهای یادآور واکسن کووید۱۹ و بهبود سیستم ایمنی
سالمندان
به گزارش خبرنگار سایت احکام به نقل از هلث دی نیوز، دکتر «شأن لِنگ»، یکی از نویسندگان این مطالعه از دانشگاه جان هاپکینز، گفت: «داده‌ها این موضوع را تأیید می‌کنند که واکسن در ابتدا می‌تواند پاسخ آنتی‌بادی خوبی ایجاد کند».
لنگ خاطرنشان کرد: «اما افراد مسن باید تشویق شوند تا واکسن و دوزهای یادآور را دریافت کنند تا با کاهش ایمنی ناشی از واکسن، از آنها در برابر عفونت‌های جدید محافظت کنند.»
محققان بیش از ۸۰ مرد و زن ۷۵ تا ۹۸ ساله را مورد مطالعه قرار دادند. شرکت کنندگان دو دوز اولیه از واکسن‌های کووید ۱۹ را دریافت کرده بودند. آنها هیچ سابقه شناخته شده‌ای از عفونت کووید نداشتند.
۸۴ بزرگسال دیگر کمتر از ۷۵ سال با سابقه واکسیناسیون و عفونت مشابه به عنوان گروه مقایسه قرار گرفتند.
سطوح آنتی بادی در خون افراد مسن‌تر سه تا هشت برابر کمتر از گروه جوان‌تر بود. مردان مسن‌تر حتی نسبت به زنان مسن‌تر، یک تا سه برابر کمتر سطح آنتی بادی داشتند.
سپس شرکت کنندگان واکسن‌های تقویت کننده کووید دریافت کردند. حدود ۱۴ تا ۳۰ روز بعد، سطح آنتی بادی در افراد مسن‌تر با گروه جوان‌تر مطابقت داشت. مردان دیگر سطح آنتی بادی کمتری نسبت به زنان نداشتند.
این مطالعه خاطرنشان کرد که تحقیقات قبلی کاهش قابل توجهی در پاسخ آنتی بادی محافظ در بین تمام دریافت کنندگان واکسن را شش ماه پس از سری دو دوز اولیه واکسن‌های کووید ۱۹ ثبت کرده بود. این امر به ویژه در افراد مسن که سیستم ایمنی آنها با افزایش سن ضعیف می‌شود صادق بود.
آزمایش‌های بالینی برای واکسن‌ها پاسخ آنتی‌بادی بالایی را در بزرگسالان مسن نشان داده‌اند که محافظت قوی برای آنها فراهم می‌کند. با این حال، نظارت مداوم پس از شش ماه کاهش آنتی‌بادی‌ها را نشان داد، بنابراین نیاز به دوزهای یادآور وجود داشت. امیدوارم از خبر دوزهای یادآور واکسن کووید۱۹ و بهبود سیستم ایمنی
سالمندان
راضی بوده باشید.

دوزهای یادآور واکسن کووید۱۹ و بهبود سیستم ایمنی
سالمندان  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۰۵ ۰۲:۴۶:۰۵