دوران بازپروری در زندان باید برای زندانیان مصونیت‌بخش
باشد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر دوران بازپروری در زندان باید برای زندانیان مصونیت‌بخش
باشد
به گزارش خبرنگار سایت احکام، آیت الله محمدرضا ناصری در دیدار مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور با بیان اینکه برخی از زندانیان به دلایل مختلف از جامعه عقب مانده اند و روحیات آنها در مشکلات سبب شده به سمت اعتیاد و آسیب‌ها روی بیاورند، اظهار کرد: محیط زندان برای این افراد باید محیطی برای بازیابی شخصیت، روح و روان زندانیان باشد.
وی، آموزش را رکن اصلی در بازسازی و بازپروری زندانیان دانست و افزود: باید با ارائه آموزش های مختلف بویژه تقویت روحیه معنویت در آنها، به نوعی مصونیت برای آنها در زمان خروج از زندان ایجاد کرد.
ناصری، مراقب پس از زندان را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: نخستین نکته ای که در این زمینه باید مدنظر باشد، اشتغال است که خوشبختانه با دوره های آموزشی و مهارت آموزی به مددجویان می توان تا حد زیادی این مسئله را حل کرد اما باید سایر ابعاد روحی و شخصیتی زندانیان نیز آماده سازی شود.
نماینده ولی فقیه در استان یزد ادامه داد: اگر دوره بازسازی و بازپروری زندانیان به درستی طی شود و آموزش ها در حوزه های مختلف مناسب باشد، افراد پس از آزادی هم برای خود، همه خانواده و هم جامعه می توانند بسیار اثرگذار و مفید باشند.
وی، خدمات ارائه شده توسط بنیاد تعاون زندانیان به ویژه در استان یزد را بسیار مؤثر ارزیابی کرد و گفت: از ظرفیت خیران برای توسعه برنامه خود بهره بگیرید.
ایجاد شغل برای زندانیان رسالت اصلی بنیاد تعاون زندانیان کشور
مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور نیز در این دیدار با اشاره به رسالت‌های این بنیاد اظهار کرد: آموزش زندانیان و بکارگیری آنها و ایجاد اشتغال زندانیان به عنوان یکی از مسئولیت های اصلی این نهاد مدنظر است.
رحیم مطهر نژاد همچنین به ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده توسط این بنیاد در زمینه های مختلف کشاورزی و صنایع دستی و … پرداخت و گفت: استان یزد در این زمینه از استانهای موفق است و اشتغال زندانیان به خوبی شکل گرفته و اکنون ۳۰ درصد زندانیان واجد شرایط یزد مشغول به کار هستند. امیدوارم از خبر دوران بازپروری در زندان باید برای زندانیان مصونیت‌بخش
باشد
راضی بوده باشید.

دوران بازپروری در زندان باید برای زندانیان مصونیت‌بخش
باشد  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۲۹ ۰۲:۴۰:۴۹