دندان مصنوعی احتمال ذات الریه را افزایش می دهد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر دندان مصنوعی احتمال ذات الریه را افزایش می دهد به گزارش خبرنگار سایت احکام به نقل از هلث دی نیوز، برای این مطالعه، محققان نمونه‌هایی را از دندان‌های مصنوعی بیماران آسایشگاهی که پنومونی (ذات الریه) داشتند و نداشتند، گرفتند. آنها نمونه‌ها را برای شناسایی انواع میکروب‌های موجود تجزیه و تحلیل کردند. محققان به طور خاص به دنبال میکروب‌هایی بودند که می‌توانند باعث ذات الریه شوند و تفاوت‌های قابل توجهی بین گروه‌ها وجود داشت.
دکتر «جاش توئیگ»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کاردیف ولز، می‌گوید: «ما انتظار داشتیم تفاوتی را ببینیم، اما از مشاهده ۲۰ برابری تعداد باکتری‌های بالقوه ایجاد کننده ذات الریه روی دندان مصنوعی در افراد مبتلا به پنومونی در مقایسه با افراد بدون آن، شگفت زده شدیم.»
توئیگ و تیمش معتقدند پروتزهای مصنوعی می‌توانند در ایجاد ذات الریه نقش داشته باشند. اگر به درستی تمیز نشوند، می‌توانند سطحی را فراهم کنند که میکروب‌های عامل بیماری در آن تکثیر شوند.
اگرچه این مطالعه یک ارتباط احتمالی را مشخص می‌کند، اما توئیگ گفت: «مطمئنا نمی‌توانید بگویید که افراد به دلیل استفاده از دندان مصنوعی به ذات الریه مبتلا شده اند. این فقط نشان می‌دهد که ارتباطی بین این دو وجود دارد. این تحقیق گامی اولیه در تلاش برای باز کردن این معما است.»
وی تاکید کرد: «تحقیقات ما نشان داده است که جوامع میکروبی مضری روی دندان مصنوعی وجود دارد از اینرو تمیز کردن کامل دندان مصنوعی مهم است.» امیدوارم از خبر دندان مصنوعی احتمال ذات الریه را افزایش می دهد راضی بوده باشید.

دندان مصنوعی احتمال ذات الریه را افزایش می دهد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۰۴ ۰۲:۳۷:۳۱