دمای هوای آذربایجان شرقی کاهش می‌یابد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر دمای هوای آذربایجان شرقی کاهش می‌یابد به گزارش سوالات شرعی و احکام، محمد امیدفر روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: بر اساس نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، عبور سامانه بارشی از عرض‌های شمالی کشور موجب افزایش ابر، بارش باران به صورت رگبار و غرش آذرخش به ویژه در نواحی شمالی و شرقی و بارش تگرگ و برخورد آذرخش در نواحی مستعد استان می‌شود.
وی با بیان اینکه این وضع تا اواخر این هفته در استان حاکم می‌شود، اظهار کرد: تشدید بارش‌های رگباری موجب آبگرفتگی معابر، جاری شدن رواناب و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها می‌شود.
رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه وزش باد و تندبادهای لحظه‌ای در روزهای دوشنبه و سه شنبه موجب خیزش گرد و خاک می‌شود، گفت: احتمال سقوط و یا پرتاب اجسام سبک، سقوط تابلوهای تبلیغاتی و خسارت به سازه‌های سبک وجود دارد، بنابراین محکم کردن سازه‌های سبک و احتیاط در عبور از کنار ساختمان‌های نیمه کاره و درختان کهنسال و فرسوده ضروری است.
امیدفر، خواستار لغو سفرهای غیرضروری، عدم اتراق در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌ها و پرهیز از صعود به مناطق مرتفع و کوهستانی و انجام فعالیت‌های کوهنوردی، عدم پارک خودروها در کنار درختان فرسوده و انجام اقدامات پیشگیرانه در مورد مهار آبگرفتگی معابر شد. امیدوارم از خبر دمای هوای آذربایجان شرقی کاهش می‌یابد راضی بوده باشید.

دمای هوای آذربایجان شرقی کاهش می‌یابد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۱۱ ۰۲:۳۹:۴۲