دشمن تحلیل غلطی روی جوانان دارد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر دشمن تحلیل غلطی روی جوانان دارد به گزارش خبرنگار سایت احکام، حجت‌الاسلام سیدآزاد موسوی عصر پنجشنبه در نشست علمای شیعه و سنی در ماکو اظهار داشت: دشمن تحلیل غلطی روی جوانان دارد و منشأ این تحلیل‌ها، اطلاعات غلط است وگرنه بنا بر تمامی شواهد، جوانان امروزی بهتر از جوانان دفاع مقدس هستند اما اشتباهات محاسباتی دشمن سبب می‌شود که گمان کنند این جوانان می‌توانند یاری‌گر آنها باشند.
وی ادامه داد: سیاست فرعون برای حاکمیت بر بنی‌اسرائیل، تفرفه‌افکنی بود تا جایی که شراکت‌ها را تبدیل به رقابت و رقابت‌ها را تبدیل به دشمنی می‌کرد.
حجت الاسلام موسوی تصریح کرد: هم‌اکنون نیز فرعونیان زمان با همین سیاست می‌توانند حکومت کرده و بر همگان غلبه کنند و بر این اساس، برای حاکمیت بر اکثریت چاره‌ای جز تفرقه‌افکنی نیست و آنان با ایجاد سلطه، سعی می‌کنند که در نظر بیشتر مردم خوف ایجاد کنند و این سیاست فرعونیان زمانه است.
مدیر مرکز اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: خداوند متعال در قرآن کریم دستور داده که حریف را تبدیل به رقیب و رقیب را تبدیل به شریک کنید و همچنین فرموده که صلح بهترین راهکار است و در عالم هستی تلاش کنید که رقبا تبدیل به شریک شوند.
وی افزود: همچنین در آیه دیگری آمده است که باید تلاش کرد تا امت واحده را ایجاد کرد و در این رابطه دشمن همواره در تلاش بوده تا شرکا را تبدیل به رقبا و رقبا را تبدیل به دشمنان کند و با وجود اینکه کشورمان با عراق همسایه و دوست بود، دشمن در ابتدا او را تبدیل به رقیب کرد و رقیب را تبدیل به دشمن و در نتیجه زمینه‌ساز هشت سال جنگ تحمیلی شد.
حجت‌الاسلام موسوی بیان کرد: دشمن هم‌اکنون نیز همین سیاست را دنبال می‌کند برای مثال کشور آذربایجان و ترکیه، دوستان و شرکای تمدنی و دیرینه کشورمان بودند اما با یک سیاست فرعونی، شراکت را تبدیل به رقابت و رقابت را تبدیل به دشمنی کرد.
وی در ادامه نیز خاطرنشان کرد: اگر شرایط کنونی را با شرایط جنگ تحمیلی بسنجیم، به صورت عقلی دشمن نباید آن سیاست را دنبال می‌کرد چون نتیجه آن سیاست را دیده بود و آن نیز پیروزی ملت ایران بود چون کشورمان رقابت را تبدیل به شراکت کرده بود.
مدیر مرکز اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: درست است که کشورمان با عراق هشت سال جنگید اما هم‌اکنون بزرگترین شرکای تمدنی و اقتصادی ایران محسوب می‌شود و این قدرت سیاستگذاران جمهوری اسلامی ایران بوده است.
وی تصریح کرد: علل پیروزی کشورمان در جنگ تحمیلی، وحدت و تکیه بر جوانان بود و اگر دشمن خواهان پیروزی باشد باید وحدت را در هم شکسته و جوانان را از دستمان بگیرد پس اگر دشمن این ریل‌گذاری را انجام داده که شراکت‌ها را تبدیل به رقابت و رقابت‌ها را تبدیل به دشمنی کند پس در این صورت بی‌شک در زمینه وحدت و جوانان نیز سرمایه‌گذاری کرده است وگرنه نقشه‌های آنها نتیجه نمی‌دهد. امیدوارم از خبر دشمن تحلیل غلطی روی جوانان دارد راضی بوده باشید.

دشمن تحلیل غلطی روی جوانان دارد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۲۹ ۰۲:۴۰:۰۳