دشمن با تهدید و باج‌گیری نمی‌تواند به اهداف خود برسد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر دشمن با تهدید و باج‌گیری نمی‌تواند به اهداف خود برسد به گزارش سوالات شرعی و احکام، عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس تاکید کرد دشمن صهیونیستی آنچه را که از تحقق آن در میدان نبرد عاجز بوده، با تهدید و باج‌گیری و بازی‌های سیاسی هم نمی‌تواند بدست بیاورد.
«عزت الرشق»، تصریح کرد پیروزی‌ای که در ذهن نتانیاهو است، به فضل پایداری ملت و مقاومت قهرمان فلسطین، سراب و رویایی دست‌نیافتنی است.
الرشق اظهار داشت تلاش دشمن برای استفاده از تشدید تجاوزات و جنایات علیه غیرنظامیان فلسطینی به عنوان یک اهرم فشار و باج‌خواهی به منظور تحقق اهداف مدنظر خود بی‌نتیجه است و راه به جایی نخواهد برد.
وی عنوان کرد که بمباران وحشیانه و شدید بیمارستان شفا و مناطق اطراف آن دلیلی دیگر بر سردرگمی نتانیاهو و ارتش او است.
از طرف دیگر، روزنامه اسرائیلی «جروزالیم پست» اعلام کرد وزیر خارجه کانادا پس از طرح غیرالزام‌آور مجلس عوام این کشور، از توقف صادرات سلاح به رژیم صهیونیستی خبر داده است.
در همین راستا، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در واکنش به این اقدام کانادا گفت: اتخاذ چنین تصمیمی از سوی کانادا که به حق اسرائیل برای دفاع از خود لطمه وارد می‌کند، مایه تأسف است.
ساعاتی پیش نیز رسانه‌های عبری زبان اعلام کردند که خاخام زوی فریدمن رهبر جریان حریدی گفته مرگ بهتر از خدمت در ارتش رژیم صهیونیستی است.
همچنین خبرگزاری آکسیوس تاکید کرد که طبق نظرسنجی‌های شبکه‌های اصلی اسرائیلی، اکثریت اسرائیلی‌ها خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام هستند.
منبع مذکور اشاره کرد که بر پایه این نظرسنجی‌ها، در صورتی که اکنون انتخابات برگزار شود، بنی گانتز نتانیاهو را شکست خواهد داد.
از سوی دیگر، جنبش مقاومت اسلامی حماس طی بیانیه‌ای اعلام کرد اقدام ارتش نازی و جنایتکار اسرائیل به هدف قرار دادن کمیته‌های مردمی و عشایریِ مسؤول توزیع کمک‌های بشردوستانه در میدان الکویت در جنب شهر غزه و شهادت شماری از کارکنان این کمیته‌ها دلیلی دیگر بر وحشی‌گری صهیونیست‌های جنایتکار است که به دنبال هدف قرار دادن هرگونه نهاد محلی و عشایری ملی در غزه است که اقدام به توزیع کمک‌های بشردوستانه می‌کنند تا اینگونه طرح شوم و خبیثانه خود با هدف کوچاندن ملت فلسطین را به اجرا گذاشته و موجب انتشار هرج و مرج و ناامنی در این باریکه شوند.
همچنین جنگنده‌های اسرائیلی منزل خانواده الهباش در شرق اردوگاه النصیرات در مرکز نوار غزه را بمباران کردند. گفته شده در این جنایت ۱۵ فلسطینی به شهادت رسیده و شمار زیادی هم زیر آوار مانده‌اند.
همزمان گردان‌های مجاهدین اعلام کرد امروز و دیروز دو تانک مرکاوای ارتش رژیم صهیونیستی را در اطراف بیمارستان شفا در غرب غزه با گلوله‌های آر پی جی هدف قرار داده است.
علاوه بر این، گروهان‌های قدس اعلام کرد با سلاح تیربار با نیروهای اشغالگر اسرائیلی در اطراف بیمارستان شفا در شهر غزه درگیر شده و تعدادی از این نیروها را کشته و زخمی کرده است.
خبرنگار الجزیره هم اعلام کرد ارتش رژیم صهیونیستی کمیته‌های عشایری مسؤول توزیع کمک‌های بشردوستانه در میدان الکویت در شهر غزه را هدف قرار داده که طی آن دست کم ۲۳ نفر به شهادت رسیدند.
همچنین منابع رسانه‌ای از درگیری شدید گروه‌های مقاومت فلسطین با نیروهای اشغالگر اسرائیلی در محورهای مختلف نبرد در نوار غزه خبر دادند.
با وجود گذشت ۱۶۵ روز از آغاز عملیات طوفان‌الاقصی از یک سو و حمله‌های وحشیانه ارتش رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه از سوی دیگر عملیات‌های مقاومت فلسطین در نوار غزه همچنان ادامه دارد.
گردان‌های قسام (شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس) اعلام کرد که مبارزان این گردان‌ها ۷ جنگ‌افزار ارتش رژیم صهیونیستی را در اطراف بیمارستان «شفا» شهر غزه با چند گلوله «یاسین ۱۰۵» هدف قرار داده‌اند. امیدوارم از خبر دشمن با تهدید و باج‌گیری نمی‌تواند به اهداف خود برسد راضی بوده باشید.

دشمن با تهدید و باج‌گیری نمی‌تواند به اهداف خود برسد  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۳-۲۰ ۰۲:۴۱:۱۸