دست پر قسام در ۸۳ امین روز نبرد طوفان الاقصی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر دست پر قسام در ۸۳ امین روز نبرد طوفان الاقصی به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، گردان‌های قسام در ۸۳ امین روز نبرد طوفان الاقصی اعلام کرد که توانسته ۲۳ خودروی زرهی را به صورت کلی و یا جزیی منهدم کند.
روز جمعه همچنین نیروهای مقاومت گردان‌های قسام موفق به کشتن و زخمی کردن ۹ افسر و نظامی اسراییلی، یک مورد هدف قرار دادن اتاق فرماندهی و نیروها و ادوات جنگی دشمن، دو مورد هدف قرار دادن خانه‌ها و نیروهای دشمن با راکت‌های ضدنفر، یک مورد سرنگون کردن یک فروند پهباد اشغالگران از نوع Skylark-۲، پنج مورد درگیری شدید با نیروهای اشغالگر و چهار مورد هدف قرار دادن نیروهای اسراییلی با بمب‌های ضدنفر شدند.
علاوه بر این، مجاهدان گردان‌های قسام یک میدان مین شامل ۴ بمب بشکه‌ای و یک بمب ضدنفر تلویزیونی را در شمال اردوگاه البریج در مرکز نوار غزه پس از رسیدن نیروهای زمینی و خودروهای زرهی اشغالگران اسراییلی منفجر کردند که در این عملیات نیروهای دشمن کشته و زخمی شدند.
از سوی دیگر، دفتر اطلاع رسانی دولت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد صهیونیست‌های اشغالگر که نتوانسته‌اند پیروزی و دستاوردی را در غزه کسب کرده و به جامعه اسراییل ارائه دهند، در جنایتی وحشیانه دست به اعدام میدانی بیش از ۱۳۷ غیرنظامی فلسطینی زدند که این اقدام، باردیگر وحشی‌گری این رژیم و عجز و ناتوانی آن در برابر پایداری مقاومت و جانفشانی‌های ملت مبارز فلسطین را نشان می‌دهد.
افرادی که از جنایات صهیونیست‌ها جان سالم به در بردند، می‌گویند اشغالگران بسیاری از عزیزانشان را جلوی چشمانشان به شهادت رساندند، با سگ به آن‌ها حمله‌ور شده و حتی زنان باردار را که پرچم سفید در دست داشتند، مورد هدف قرار دادند.
اشغالگران در بیمارستان کمال عدوان نیز دست به جنایاتی وحشیانه زدند و ده‌ها نفر از مجروحان را با بولدوزر زیر گرفته و زنده دفن کردند.
اشغالگران همچنین فلسطینیان را از خانه‌های خود بیرون رانده و مجبور به رفتن به اماکنی کردند که مدعی هستند امن است اما در این اماکن و مراکز اسکان آوارگان نیز آن‌ها را به طرزی وحشیانه بمباران کرده و به خاک و خون می‌کشند.
ساعاتی پیش از این نیز، شبکه الجزیره به نقل از یک منبع فرماندهی گردان‌های قسام اعلام کرد که مجاهدان قسام امشب در کمینی در شرق محله التفاح در نوار غزه یک نفربر ارتش صهیونیستی را منهدم کرده و ده نظامی صهیونیست را از فاصله صفر به هلاکت رساندند.
همچنین رییس اسبق نیروهای ذخیره ارتش رژیم صهیونیستی تاکید کرد که پس از حمله هفتم اکتبر، نیروهای ذخیره ارتش بدون اینکه ساماندهی شوند، برای جنگ فراخوانده شدند.
وی تاکید کرد که نگرانی زیادی نسبت به تضعیف قدرت نیروهای ذخیره برای ادامه جنگ در غزه وجود دارد.
این مقام سابق اسراییلی تصریح کرد که آنچه اکنون شاهد هستیم، موجب وارد آوردن فشاری سنگین و بی‌سابقه بر نیروهای ذخیره خواهد شد.
ظهر امروز نیز، منابع فلسطینی اعلام کردند که بر اثر حمله‌های رژیم صهیونیستی به منازل در اردوگاه النصیرات در مرکز غزه ۲۰ نفر شهید و دهها نفر دیگر مفقود شدند.
جنگنده‌های رژیم صهیونیستی خان یونس در جنوب غزه را نیز بمباران کردند.
اردوگاه البریج در مرکز غزه نیز به شدت بمباران شد. این در حالی است که درگیری شدیدی میان مبارزان مقاومت فلسطین و اشغالگران در این منطقه جریان دارد.
همزمان توپخانه رژیم صهیونیستی نیز اردوگاه البریج در مرکز غزه و نیز شرق و جنوب خانیونس در جنوب غزه را گلوله باران کرد.
خبرنگار المیادین در غزه نیز گزارش داد: بر اثر بمباران شدید مناطق المغازی و النصیرات در مرکز غزه ۳۰ نفر به شهادت رسیدند. صدای انفجار مهیبی مرکز غزه را لرزاند.
همچنین وزارت بهداشت غزه در آمار جدید خود از شهیدان و مجروحان حمله‌های رژیم صهیونیستی به غزه اعلام کرد: طی ساعت گذشته شماری دیگر به شهادت رسیده و برخی نیز زخمی شدند که با احتساب آن، آمار شهدا به ۲۱ هزار و ۵۰۷ نفر و زخمی شدگان به ۵۵ هزار و ۹۱۵ نفر از هفتم اکتبر تاکنون رسیده است.
همچنین وزارت بهداشت غزه بیان کرد: طی ساعات گذشته ۱۸۷ نفر دیگر در حمله‌های ددمنشانه اشغالگران به شهادت رسیدند.
طبق آمار وزارت بهداشت غزه طی ۲۴ ساعت گذشته همچنین ۳۱۲ نفر دیگر زخمی شده اند. امیدوارم از خبر دست پر قسام در ۸۳ امین روز نبرد طوفان الاقصی راضی بوده باشید.

دست پر قسام در ۸۳ امین روز نبرد طوفان الاقصی  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۳۰ ۰۲:۳۹:۱۶