دستگاه‌های خدمات‌رسان برای حل مشکل حفاری‌ها هماهنگ
شوند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر دستگاه‌های خدمات‌رسان برای حل مشکل حفاری‌ها هماهنگ
شوند
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر یزد، فخرالسادات خامسی اظهار داشت: مطابق قانون، دستگاه‌های خدمات‌رسان همچون آب، برق، گاز و مخابرات با هماهنگی شهرداری باید برنامه سالیانه خود در زمینه حفاری‌ها را اعلام کنند و تا حد امکان در یک منطقه برنامه‌های خود را با هم پیش ببرند تا مردم محلات و مناطق شهر بخاطر ناهماهنگی های ایجاد شده، مدام درگیر مشکلات ناشی از حفاری نباشند.
وی عنوان کرد: در قانون حفاری‌ها، به کانال مشترک تاسیسات شهری اشاره شده که می تواند تا حد زیادی به حل این معضلات کمک کند اما به دلیل هزینه های بالا و نیز عدم هماهنگی های لازم بین دستگاهی، فعلا در دستور کار نیست.
خامسی با اشاره به اینکه حفاری‌های پی‌ در پی در معابر باعث گلایه مندی شهروندان می شود، تاکید کرد: مردم باید نظم و انضباط در انجام کارهای عمرانی همانند حفاری را در شهر ببیند تا همکاری لازم با این قبیل فعالیت‌ها را با دستگاه هایی که اقدام به حفاری می کنند، داشته باشند.
وی عنوان کرد: لازم است مطابق قانون مذکور با تشکیل کمیسیون هماهنگی حفاری ها و هماهنگ سازی برنامه ها، مسئولان اجرایی با برنامه های دقیق و منسجم تمام همت خود را برای توسعه، عمران و آبادانی به کار گیرند و پروژه‌های حفاری را در مسیر توسعه و ارتقای زیرساخت‌های اصلی منطقه، با استانداردهای لازم انجام دهند. امیدوارم از خبر دستگاه‌های خدمات‌رسان برای حل مشکل حفاری‌ها هماهنگ
شوند
راضی بوده باشید.

دستگاه‌های خدمات‌رسان برای حل مشکل حفاری‌ها هماهنگ
شوند  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۱۴ ۰۲:۳۹:۴۱