دستاویز کنگره آمریکا برای نجات مالی دولت بایدن از
رسوایی«تعطیلی»

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر دستاویز کنگره آمریکا برای نجات مالی دولت بایدن از
رسوایی«تعطیلی»
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از وبگاه خبری شفقنا، مجلس نمایندگان آمریکا تنها چند ساعت مانده به پایان سال مالی کنونی، دو حزب جمهوری خواه و دموکرات به منظور جلوگیری از تعطیلی دولت مجبور به تصویب یک لایحه بودجه موقت مالی برای ۴۵ روز آینده شدند.
سال مالی جدید آمریکا از روز یکشنبه (اول اکتبر) آغاز می‌شود و این در حالیست که اختلافات در مجلس نمایندگان آمریکا بر سر بودجه سال مالی جدید بالا رفته است. چند نماینده جمهوری‌خواه خواستار کاهش ارسال کمک‌ها به اوکراین شده‌اند در حالی که نمایندگان دموکرات با این موضوع مخالف‌اند.
به گزارش سی ان ان، اگر این لایحه موقتی تصویب نمی‌شد، دولت آمریکا از صبح یکشنبه تعطیل می‌شد، پرداخت حقوق ۴ میلیون نیروی خدماتی و سایر کارکنان فدرال متوقف و همچنین پارک‌ها و بناهای فدرال بسته می‌شد.
این لایحه «بودجه کوتاه مدت» اکنون به سنا خواهد رفت و پس از آن به امضای جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا خواهد رسید. سپس، لایحه بودجه موقت می‌تواند دولت را تا ۴۵ روز دیگر سر پا نگه دارد.
به گزارش منابع خبری آمریکا، اگر این لایحه موقتی تصویب نمی‌شد، دولت آمریکا از صبح یکشنبه تعطیل می‌شد، پرداخت حقوق ۴ میلیون نیروی خدماتی و سایر کارکنان فدرال متوقف و همچنین پارک‌ها و بناهای فدرال بسته می‌شد.
گفتنی است پیش از این در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ، دولت آمریکا به تعطیلی کشیده شد. در آن زمان با مخالفت دموکرات‌ها لایحه بودجه جدید تصویب نشد و دولت فدرال به مدت ۵ هفته تعطیل بود. این تعطیلی سبب اعتراضات شدید در میان کارکنان دولت شد و افزون بر این ۱۱ میلیارد دلار هزینه بر جا گذاشت. امیدوارم از خبر دستاویز کنگره آمریکا برای نجات مالی دولت بایدن از
رسوایی«تعطیلی»
راضی بوده باشید.

دستاویز کنگره آمریکا برای نجات مالی دولت بایدن از
رسوایی«تعطیلی»  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۰۱ ۰۲:۳۸:۱۶