در جلسه بعدی دادگاه شرکت نخواهم کرد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر در جلسه بعدی دادگاه شرکت نخواهم کرد به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از رویترز، «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور پیشین آمریکا می‌گوید دیگر در دادگاه نیویورک شهادت نخواهد داد و در جلسه بعدی این دادگاه نیز شرکت نخواهد کرد.
دونالد ترامپ در این ارتباط در فضای مجازی اعلام کرد که تصمیم گرفته در جلسه دوم دادگاه کلاهبرداری مدنی خود در نیویورک برای ادای شهادت حضور نیابد.
رئیس‌جمهور پیشین آمریکا در یک پست در رسانه‌های اجتماعی گفت که او «بسیار موفق و قطعی» در ماه گذشته شهادت داد و دیگر نیازی به حضور مجدد نمی‌بیند.
انتظار می‌رفت ترامپ روز دوشنبه برای آخرین بار به عنوان شاهد دفاعی در پرونده خود که امپراتوری املاک و مستغلات او را تهدید می‌کند، به جایگاه شاهدان بازگردد.
ترامپ هنگام شهادت در ۶ نوامبر در دادگاه اغلب علیه مقامات دادگاه نیویورک صحبت کرد. او با قاضی دعوا کرد و «لتیتیا جیمز»، دادستان کل نیویورک را که از او شکایت کرده بود، به شدت مورد انتقاد قرار داد. ترامپ از ثروت خود دفاع و تخلف را رد کرد. در آن جلسه پاسخ‌های طولانی ترامپ باعث عصبانیت قاضی شد و او بارها از ترامپ خواست که پاسخ‌هایش را کوتاه کند.
دادستان کل نیویورک سال گذشته از ترامپ به دلیل فریب دادن بانک‌ها، بیمه‌گران و دیگران از طریق افزایش ثروتش در صورت‌های مالی، از او شکایت کرده بود.
قاضی قبل از دادگاه حکم داده بود که ترامپ به همراه دیگران درگیر کلاهبرداری بوده‌اند. او دستور داد که کنترل برخی از املاک ترامپ را در دست بگیرد، اما دادگاه تجدیدنظر آن حکم را متوقف کرده است. قاضی اکنون در حال بررسی شش ادعای دیگر از جمله ادعای توطئه و کلاهبرداری بیمه است.
دادستان نیویورک به دنبال جریمه‌های بیش از ۳۰۰ میلیون دلاری برای ترامپ است و می‌خواهد ترامپ از تجارت در نیویورک منع شود.
روزنامه نیویورک‌تایمز آمریکا هم در گزارشی اعلام کرد بسیاری از دیپلمات‌ها و دولت‌های اروپایی نسبت به پیروزی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور ابراز نگرانی کردند، چون اعتقاد دارند که با پیروزی ترامپ، احتمالاً آمریکا از سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) خارج شود.
این دیپلمات‌ها و برخی مقامات کشورهای عضو ناتو در اروپا در گفت‌وگو با نیویورک‌تایمز هشدار دادند که «برگشت ترامپ نه تنها به معنای کنارگذاشتن اوکراین است، بلکه احتمالاً به معنای عقب‌نشینی گسترده آمریکا از اروپا و خروج از ائتلاف آتلانتیک باشد.»
«جیمز استاوریدیس»، دریاسالار چهار ستاره بازنشسته نیروی دریایی که بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ فرمانده عالی نیروهای متحد ناتو بود با بیان اینکه پیروزی ترامپ در انتخابات ۲۰۲۴ «شکستی راهبردی و تاریخی برای آمریکاست» افزود: در اروپا ترس زیادی وجود دارد که ریاست‌جمهوری دوم ترامپ منجر به خروج واقعی ایالات متحده از ناتو شود.
به نوشته نیویورک‌تایمز «اکثر کشورهای اروپایی درباره انتخاب مجدد پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نامطمئن هستند.»
انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نوامبر ۲۰۲۴ برگزار می‌شود. در ۲۵ آوریل، جو بایدن رئیس جمهور کنونی آمریکا،، نامزدی خود را برای انتخاب مجدد اعلام کرد. ترامپ نیز در نوامبر ۲۰۲۲ مبارزات انتخاباتی خود را برای یک دوره ریاست جمهوری اعلام کرد.
نظرسنجی پی‌بی‌اس نیوز در ماه اکتبر، نشان داد که تنها ۱۴ درصد از رای‌دهندگان، هم بایدن و هم ترامپ را به نفع نامزدی از حزب ثالث، کنار خواهند گذاشت.
میزان رضایت از بایدن به‌تازگی و پس از جنگ اسراییل و حماس و همچنین حمایت بی‌قید و شرط دولت او از بمباران غزه، به شدت کاهش پیدا کرده است. سازمان‌دهندگان جوامع مسلمان آمریکا در ایالت‌های کلیدی تهدید کرده‌اند که بایدن را به دلیل موضعی که در قبال جنگ غزه اتخاذ کرده است، «رها خواهند کرد.» امیدوارم از خبر در جلسه بعدی دادگاه شرکت نخواهم کرد راضی بوده باشید.

در جلسه بعدی دادگاه شرکت نخواهم کرد  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۱۱ ۰۲:۳۷:۰۶