در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ نیز شرکت خواهم کرد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ نیز شرکت خواهم کرد به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از سی ان بی سی، «جو بایدن»، رئیس‌جمهور آمریکا در نخستین سخنرانی عمومی و نشست خبری خود در کاخ سفید پس از انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا اعلام کرد که بدون توجه به عملکرد حزبش در انتخابات میان‌دوره‌ای که تا حدی به عنوان یک همه‌پرسی درباره او تلقی می‌شد، برای انتخاب مجدد در سال ۲۰۲۴ نامزد خواهد شد.
بایدن درباره نامزدی مجدد در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ گفت: «قصد ما این است که این هدف را اجرا کنیم. این هدف ما بدون توجه به نتیجه این انتخابات است.»
تا کنون براساس نتایج اولیه انتخابات، دموکرات‌ها کمتر از حد انتظار کرسی‌های مجلس نمایندگان را از دست داده اند و شاید بتوانند کنترل سنا را حفظ کنند.
بایدن همچنین گفت که او می‌تواند تا اوایل سال آینده هم در مورد نامزدی برای دومین بار در انتخابات ریاست جمهوری، باردیگر تصمیم گیری کند.
بایدن در پاسخ به این سوال که آیا ترجیح می‌دهد با «دونالد ترامپ» روبرو شود یا «ران دیسانتیس» فرماندار فلوریدا که محتمل‌ترین گزینه جمهوری خواهان و رقیب درون حزبی ترامپ به شمار می‌رود، اشاره‌ای به کسی نکرد و فقط گفت: تماشای رقابت آنها با یکدیگر لذت بخش خواهد بود.
بایدن همچنین در سخنرانی خود گفت که دموکرات‌ها از ایجاد موج جمهوری خواهان جلوگیری کردند.
رئیس‌جمهور آمریکا درباره پیش‌بینی‌های «موج قرمز و سلطه کامل جمهوری خواهان بر مجلس نمایندگان و سنا» که قبل از انتخبات صورت گرفته بود، گفت: «این اتفاق نیفتاد.»
بایدن در عین حال این را نیز افزود که در صورتی که جمهوری خواهان کنترل یک یا هر دو مجلس کنگره را به دست آورند، «آماده همکاری» با جمهوری خواهان خواهد بود. وی افزود که انتظار دارد به زودی با «کوین مک کارتی»، رهبر جمهوری خواهان در مجلس نمایندگان که محتمل‌ترین گزینه بعدی ریاست مجلس است، صحبت کند.
این در حالی است که پیش از این، کوین مک‌کارتی، رهبر جمهوری خواهان مجلس نمایندگان آمریکا در بحبوحه شمارش و اعلام نتایج ایالت به ایالت، انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا، مدعی شده بود که جمهوری‌خواهان به اندازه کافی رأی جمع کرده و در نتیجه در مجلس نمایندگان پیروز شده‌اند!
نماینده جمهوری‌خواه ایالت کالیفرنیا گفت: می‌خواهم از میلیون‌ها حامی‌مان در سراسر کشور تشکر کنم. مشخص است که ما در آستانه به دست گرفتن دوباره کنترل مجلس هستیم.
مک‌کارتی افزود: اگر به آزادی، سخت‌کوشی و رؤیای آمریکایی باور داشته باشید، این نتایج ثابت می‌کند که حزب جمهوری‌خواه برای شما هم جا دارد. ما این حزب را گسترش می‌دهیم. ما اکثریت خواهیم بود و نانسی پلوسی (رئیس کنونی مجلس نمایندگان) اقلیت.
این اظهارات در حالی مطرح شده که برای اعلام پیروزی در مجلس نمایندگان، هنوز خیلی زود بوده و هنوز رقابت‌های زیادی جریان دارد.
شمارش آرای انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا در ایالت‌های مختلف این کشور همچنان ادامه دارد، اما تازه‌ترین نتایج نشان می‌دهد جمهوری‌خواهان در کسب صندلی‌های مجلس نمایندگان پیشتاز هستند، اما در سنا رقابت‌ها همچنان نزدیک است. امیدوارم از خبر در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ نیز شرکت خواهم کرد راضی بوده باشید.

در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ نیز شرکت خواهم کرد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۱۰ ۰۲:۳۹:۳۹