درگیری مقاومت با صهیونیست‌ها در جنین/ یک فلسطینی شهید
شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر درگیری مقاومت با صهیونیست‌ها در جنین/ یک فلسطینی شهید
شد
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، منابع محلی از یورش گسترده نظامیان اشغالگر اسرائیلی به جنین در کرانه باختری خبر دادند.
این منابع تاکید کردند که درگیری مسلحانه شدیدی بین مبارزان مقاومت و نظامیان اسرائیلی در جنین در جریان است.
تا این لحظه یک فلسطینی در این درگیری‌ها زخمی شده که وضعیت وخیمی دارد و یک نفر دیگر نیز در این یورش به شهادت رسیده است.
همچنین هلال احمر فلسطین اعلام کرد که بر اثر تیراندازی نظامیان اسرائیلی به سمت فلسطینیانی که برای استقبال از اسرای آزاد شده مقابل زندان اوفر در غرب رام الله جمع شده بودند، یک نفر زخمی شده است.
از سوی دیگر، هواپیماهای بدون سرنشین اسرائیلی در آسمان مناطق شرقی رفح در جنوب نوار غزه به پرواز درآمده‌اند.
سازمان رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی هم اعلام کرد که مذاکرات جاری در قطر برای دست‌یابی به توافق آتش‌بسی جدید در نوار غزه است.
منبع مذکور اشاره کرد که این توافق جدید شامل آزادی تمامی اسرا در غزه از جمله نظامیان خواهد بود.
سازمان رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی تاکید کرد که به موجب این توافق قرار است در طرف مقابل نیز اسرای امنیتی فلسطینی (اسرایی که به انجام عملیات‌های ضدصهیونیستی متهم هستند) آزاد شوند.
لازم به ذکر است که جنبش حماس تاکنون هیچ اظهارنظری در این باره نکرده و قبلاً اعلام کرده بود که پرونده نظامیان اسیر اسرائیلی در غزه کاملاً جدا از پرونده اسرای غیرنظامی است و این پرونده به طور جداگانه بررسی خواهد شد و شرایط خاص خود را دارد.
از طرف دیگر، وزارت دفاع آمریکا موسوم به پنتاگون اعلام کرد که همزمان با آتش‌بس موقت در غزه، پرواز هواپیماهای جاسوسی خود بر فراز این منطقه به منظور جمع‌آوری اطلاعات را متوقف کرده است.
در واقع اعلام توقف پرواز جنگنده‌های آمریکا بر فراز نوار غزه اعترافی آشکار به مشارکت آمریکا در این جنگ است.
این در حالی است که آمریکایی‌ها قبلاً منکر هرگونه حضور نظامی در جنگ غزه بودند.
پنتاگون در عین حال افزوده است که نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه از زمان توقف عملیات نظامی در غزه مورد حمله قرار نگرفته‌اند.
وزارت دفاع آمریکا همچنین ادعا کرده است که تمرکز ما با اسرائیلی‌ها بر ضرورت آغاز عملیات نظامی مطابق با قوانین جنگ است.
پیش از این نیز، «ایتمار بن گویر»، وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی ادعا کرده است که توقف جنگ در غزه به معنی انحلال و فروپاشی اسرائیل خواهد بود.
هفته گذشته نیز، «ایتمار بن گویر» که از او به عنوان افراطی‌ترین وزیر کابینه بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی یاد می‌شود، در واکنش به توافق آتش‌بس و تبادل اسرا بین اسرائیل و جنبش حماس، آن را یک اشتباه تاریخی و تسلیم شدن تل‌آویو در برابر یحیی السنوار رئیس دفتر سیاسی حماس در نوار غزه توصیف کرد.
بر اساس این گزارش، وی که خود و اعضای حزب متبوعش در کابینه به این توافق رأی منفی داده‌اند، این توافق را اتفاقی خطرناک و اشتباهی تاریخی خواند و تصریح کرد که از نظر وی طرحی که باعث آزادی زنان و کودکان در نوار غزه شود، طرح اخلاقی نیست و اقدامی غیر منطقی و غیر قابل تحقق به نظر می‌رسد.
این وزیر افراطی کابینه نتانیاهو کلیات این توافق را برای اسرائیل خطرناک توصیف و تاکید کرد که این رژیم بار دیگر اسیر تکرار اشتباهات گذشته شده و دیکته‌های یحیی السنوار رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در نوار غزه را پذیرفت.
وی بدون اشاره به تلفات و خسارات گسترده اقتصادی و انسانی رژیم اسرائیل از جنگ غزه و فشار بی‌سابقه بین‌المللی بر این رژیم مدعی شد که فشارها بر حماس سنگین است و در این شرایط نباید این فشارها متوقف شود، بلکه باید این روند ادامه پیدا کند. بن‌گویر با اشاره به اینکه وزرای حزب وی به این توافق رأی منفی داده‌اند، گفت که رهبران اسرائیل باید تصمیمات سختی بگیرند و بین گزینه‌های بد یکی را انتخاب کنند. در حالی که ۳۵ وزیر کابینه بنیامین نتانیاهو از جمله «اسموتریچ»، وزیر تندرو دارایی کابینه، به توافق آتش‌بس با حماس رأی مثبت دادند، ایتمار بن گویر و دو وزیر دیگر هم حزبی او به این توافق رأی منفی داده بودند. امیدوارم از خبر درگیری مقاومت با صهیونیست‌ها در جنین/ یک فلسطینی شهید
شد
راضی بوده باشید.

درگیری مقاومت با صهیونیست‌ها در جنین/ یک فلسطینی شهید
شد  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۲۹ ۰۲:۳۹:۱۲