درگیری‌ شدید در جنین/تیراندازی مبارزان فلسطینی به
اشغالگران

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر درگیری‌ شدید در جنین/تیراندازی مبارزان فلسطینی به
اشغالگران
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از المیادین، گردان‌های شهید عزالدین قسام اعلام کرد که مجاهدان عضو این گردان‌ها همراه بقیه نیروهای مقاومت به شدت با نظامیان اشغالگر صهیونیست در جنین درگیر شده و این درگیری‌ها هنوز هم ادامه دارد.
همچنین رسانه‌های عبری زبان از تیراندازی مبارزان فلسطینی با اسلحه ماگ به خودروهای نظامی ارتش رژیم صهیونیستی خبر دادند. گفته شده در جریان این تیراندازی خودرو اشغالگران آتش گرفته و یک نظامی اسرائیلی از یگان ماگلان با درجه استوار به شدت آسیب دیده و به بیمارستان بلینسون منتقل شده است.
براساس گزارش‌ها، تبادل آتش میان مقاومت و اشغالگران در جنین در اطراف بیمارستان ابن سینا در بامداد چهارشنبه آغاز شده است و اشغالگران وارد این منطقه شده و با نیروهای مقاومت درگیر شدند.
هنوز از جزییات این درگیری و همچنین آمار آسیب دیدگان احتمالی این درگیری در جنین خبری مخابره نشده است.
روز گذشته نیز، شبکه الجزیره از یورش نظامیان صهیونیست به مناطق مختلف کرانه باختری خبر داده بود، به طوری که این نظامیان به روستای برقه واقع در شمال نابلس در کرانه باختری حمله کرده و به سمت فلسطینی‌ها شلیک کردند. بر اساس این گزارش، نظامیان اشغالگر همچنین به اردوگاه شعفاط واقع در شمال قدس اشغالی حمله کردند.
همچنین گفته شده بود که عناصر ارتش رژیم صهیونیستی به منطقه جبع واقع در جنوب جنین در کرانه باختری نیز یورش بردند. باشگاه اسیران فلسطینی اعلام کرد که اشغالگران صهیونیست طی دو شب گذشته و بامداد سه شنبه دست کم ۴۲ فلسطینی را در کرانه باختری بازداشت کرده اند. باشگاه اسیران فلسطینی دو روز پیش نیز اعلام کرده بود که نظامیان رژیم اشغالگر با یورش به شهرهای رام الله، الخلیل، بیت لحم، اریحا و طولکرم در کرانه باختری دست کم ۱۲۳ فلسطینی از جمله ۴۰ کارگر اهل غزه را بازداشت کردند.
بر اساس گزارش رسانه‌ها، از آغاز نبرد طوفان الاقصی تا کنون ۱۲۱۵ فلسطینی در مناطق مختلف کرانه باختری به دست نظامیان صهیونیست بازداشت شده‌اند.
رسانه‌های فلسطینی چند روز قبل گزارش داده بودند که تعداد شهدای فلسطینی در کرانه باختری از آغاز عملیات طوفان الاقصی تاکنون افزایش یافته است.
بر اساس گزارش این رسانه‌ها، مجموع شهدای کرانه باختری از آغاز نبرد طوفان الاقصی در هفتم اکتبر گذشته تاکنون به ۹۰ نفر افزایش یافته است.
دو روز پیش نیز نیروهای فلسطینی در کرانه باختری عناصر ارتش رژیم صهیونیستی را در جریان یورش به نابلس، طولکرم و جنین واقع در کرانه باختری گلوله باران کردند. شبکه المیادین به نقل از رسانه‌های عبری زبان گزارش داد که ساکنان طولکرم با شلیک گلوله و نارنجک از نظامیان صهیونیست که به این منطقه حمله کرده بودند استقبال کردند.
همچنین نیروهای فلسطینی به سمت نظامیان صهیونیست در سیله الحارثیه واقع در نزدیکی جنین شلیک کردند. نظامیان صهیونیست با یورش به اردوگاه الجلزون واقع در شمال رام الله تعداد زیادی از فلسطینی‌های ساکن این اردوگاه را بازداشت کردند.
در جریان درگیری‌های رخ داده میان فلسطینی‌ها و نظامیان صهیونیست در این اردوگاه یک جوان فلسطینی زخمی شد.
روز گذشته همچنین منابع خبری از شنیده شدن صدای آژیر خطر در تل آویو و فعال شدن گنبد آهنین برای رهگیری موشک‌های شلیک شده از سوی مقاومت فلسطین خبر دادند.
این منابع به موشکباران شدید تل آویو از سوی مقاومت در غزه و شنیده شدن صدای انفجارهایی در تل آویو اشاره کردند.
همزمان گردان‌های قسام اعلام کرد که در واکنش به جنایات رژیم صهیونیستی علیه غیرنظامیان، تل آویو را هدف قرار داده است.
از سوی دیگر رادیو رژیم صهیونیستی از زخمی شدن پنج صهیونیست بر اثر حملات موشکی مقاومت خبر داد. امیدوارم از خبر درگیری‌ شدید در جنین/تیراندازی مبارزان فلسطینی به
اشغالگران
راضی بوده باشید.

درگیری‌ شدید در جنین/تیراندازی مبارزان فلسطینی به
اشغالگران  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۲۵ ۰۲:۳۸:۱۵