درگیری‌های مسلحانه در لیبی ۲۷ کشته و ۱۰۶ زخمی بر جای
گذاشت

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر درگیری‌های مسلحانه در لیبی ۲۷ کشته و ۱۰۶ زخمی بر جای
گذاشت
به گزارش سوالات شرعی و احکام، سازمان بهداشت و حوادث غیر مترقبه لیبی با انتشار آماری از قربانیان درگیری مسلحانه طی دو روز گذشته در طرابلس، پایتخت لیبی اعلام کرد که در درگیری‌های مسلحانه اخیر ۲۷ نظامی کشته و دست‌کم ۱۰۶ زخمی شدند.
خبرگزاری اسپوتنیک بامداد چهارشنبه گزارش داد که از طرابلس خبر می‌رسد این درگیری‌ها میان نیروهای شورای ریاست جمهوری و نیروهای «تیپ ۴۴۴» و در پی بازداشت «محمود حمزه» فرمانده این نیروها در فرودگاه «معیتیقه» رخ داده است.
هر دو گروه یاد شده به نام‌های نیروهای «یگان بازدارنده» و «تیپ ۴۴۴»، از قدرتمندترین عوامل صحنه سیاسی در لیبی به شمار می‌روند. این دو گروه اگرچه سال گذشته از دولت موقت وحدت ملی حمایت کرده بودند، اما در سال جاری میلادی بارها با هم درگیر شده‌اند.
گفته می‌شود درگیری اخیر میان دو گروه مسلح در طرابلس پس از بازداشت محمود حمزه فرمانده تیپ ۴۴۴ در شرایطی که وی قصد داشت برای شرکت در رژه نظامی عازم شهر مصراته در لیبی شود، شدت یافت.
لیبی از سال ۲۰۱۴ تا کنون با جنگ افروزی کشورهای غربی میان دو گروه متخاصم در شرق و غرب این کشور تقسیم شده است. در سال ۲۰۲۰ حمله نیروهای ژنرال خلیفه حفتر که بر مناطق شرقی لیبی تسلط دارند با شکست روبرو شده بود و در نهایت به آتش‌بس انجامید. امیدوارم از خبر درگیری‌های مسلحانه در لیبی ۲۷ کشته و ۱۰۶ زخمی بر جای
گذاشت
راضی بوده باشید.

درگیری‌های مسلحانه در لیبی ۲۷ کشته و ۱۰۶ زخمی بر جای
گذاشت  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۱۶ ۰۲:۳۶:۳۵