درگیری‌های شدید در «عین‌ الحلوه» لبنان از سر گرفته
شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر درگیری‌های شدید در «عین‌ الحلوه» لبنان از سر گرفته
شد
به گزارش سوالات شرعی و احکام، تارنمای لبنانی «النشره» شامگاه پنج‌شنبه از وقوع درگیری شدید دوباره میان گروه‌های اسلامگرای نیروی جنبش فتح در اردوگاه فلسطینی «الحلوه» در جنوب لبنان خبر داد.
پس از آتش‌بس چند روزه در اردوگاه عین الحلوه لبنان، منابع خبری این کشور گزارش دادند که شامگاه امروز پنجشنبه دو بمب در این اردوگاه منفجر شده است.
بر اساس این گزارش، تلاش‌هایی بی وقفه برای کاهش تنش و درگیری در این اردوگاه در جریان است. این در حالی است که مناطق «بستان القدس» و «البرکسات» و محله «فیلات» صحنه فرار اهالی از بیم تشدید درگیری‌ها بین گروه‌های مسلح هستند.
پایگاه خبری النشره گزارش داد که در انفجار بمب نخست، کسی آسیب ندیده است. انفجار دوم نیز لحظاتی بعد رخ می‌دهد. پس از آن، صدای تیراندازی بین گروه‌های اسلامگرا نیروهای جنبش فتح شنیده شده است. هنوز جزئیات بیشتری درباره این حوادث منتشر نشده است.
منابع جنبش فتح گزارش داده‌اند که قصدی برای تشدید درگیری ندارند و فقط به سمت اهدافی که محل تیراندازی است، پاسخ خواهد داد.
گفتنی است ترور نافرجام «محمود خلیل» ملقب به «ابو قتاده» یکی از فرماندهان گروه موسوم به «عصبه الانصار» فلسطین در این اردوگاه که هشتم مرداد ماه گذشته رخ داد، بهانه آغاز این درگیری‌ها شده بود.
این فرمانده امنیتی مجروح شد اما یک پناهجوی فلسطینی به نام «عبد فرهود» از اعضای گروه موسوم به «الشباب المسلم» کشته و شش نفر دیگر از جمله دو کودک زخمی شدند.اردوگاه عین الحلوه در اواخر ماه ژوئیه گذشته شاهد درگیری میان نیروهای جنبش فتح و برخی گروه‌های دیگر فلسطینی بود که در آن ۱۱ تن کشته و بیش از ۶۰ تن زخمی شدند. این درگیری‌ها آسیب زیادی به زیرساخت‌های اردوگاه وارد کرد. امیدوارم از خبر درگیری‌های شدید در «عین‌ الحلوه» لبنان از سر گرفته
شد
راضی بوده باشید.

درگیری‌های شدید در «عین‌ الحلوه» لبنان از سر گرفته
شد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۰۸ ۰۲:۳۸:۲۹