«دره خرم‌آباد» و «فلک‌الافلاک» سهمیه ثبت جهانی ایران در
یونسکو

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر «دره خرم‌آباد» و «فلک‌الافلاک» سهمیه ثبت جهانی ایران در
یونسکو
به گزارش سوالات شرعی و احکام، عطا حسن‌پور، در سخنانی، اظهار داشت: با پیگیری‌های استاندار لرستان و توجه ویژه وزیر میراث‌فرهنگی، جلسات متعددی به‌منظور ثبت جهانی «دره خرم‌آباد» و قلعه «فلک‌الافلاک» برگزار شد.
وی ادامه داد: در نهایت پس از جلسه روز سه‌شنبه ۱۸ آبان‌ماه ۱۴۰۲، طی ابلاغی از طرف قائم‌مقام وزیر میراث‌فرهنگی و معاون میراث‌فرهنگی، مسئولیت تدوین پرونده «دره خرم‌آباد» و قلعه «فلک‌الافلاک» به اینجانب محول شد و بالاخره سهمیه ثبت جهانی سال ۲۰۲۴ کشور ایران در یونسکو به استان لرستان اختصاص یافت.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان، بیان داشت: ضمن تشکر از قائم مقاوم وزیر میراث‌فرهنگی بابت در اولویت قراردادن این پرونده و حسن اعتماد ایشان به اینجانب، این فرصت کمتر از ۶ روز را تا ارسال پرونده به یونسکو، غنیمت شمرده و امیدوارم بتوانم گام بزرگی در راستای برآوردن یکی از مطالبات دیرینه مردم استان و خدمت به کشور عزیزمان برداریم.
حسن‌پور، تأکید کرد: بی شک در این مسیر دشوار، مشکلات و موانع متعددی بر سر راه قرار دارد که برای رفع آنها محتاج دعای خیر هم استانی‌های عزیز، همکاری مدیران دستگاه‌های اجرایی، شهردار خرم‌آباد، کمک کارشناسان، همراهی همکاران و اساتید اهل‌فن هستم. امیدوارم از خبر «دره خرم‌آباد» و «فلک‌الافلاک» سهمیه ثبت جهانی ایران در
یونسکو
راضی بوده باشید.

«دره خرم‌آباد» و «فلک‌الافلاک» سهمیه ثبت جهانی ایران در
یونسکو  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۱۵ ۰۲:۳۹:۳۷