درخواست پارلمان اروپا برای متهم کردن تل آویو به جنایت
جنگی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر درخواست پارلمان اروپا برای متهم کردن تل آویو به جنایت
جنگی
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، کمیته امور خارجی پارلمان اروپا از اتحادیه اروپا درخواست کرده تا این اتحادیه به دیوان کیفری بین‌المللی برای متهم کردن رژیم صهیونیستی به ارتکاب جنایات جنگی کمک کند.
این کمیته در بیانیه‌ای تاکید کرد که پیشرفت محدود تحقیقات دیوان کیفری بین‌المللی در مورد جنایات جنگی و ضد انسانی رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان در اراضی اشغالی مایه تأسف است.
پارلمان اروپا برای کمک به دیوان کیفری بین‌المللی و دادستان کل آن جهت پیشبرد این تحقیقات و بازخواست و مجازات سران رژیم صهیونیستی اعلام آمادگی کرد.
در این بیانیه آمده است که شهرک‌های صهیونیست‌نشین غیرقانونی در اراضی اشغالی مانعی اساسی پیش روی راه حل دو کشور و تحقق صلح و امنیت در منطقه است.
کمیته امور خارجی پارلمان اروپا همچنین خواستار تلاش برای توقف خشونت و حملات شهرک‌نشینان اشغالگر یهودی علیه فلسطینیان و ارائه راه حلی جهت توقف توسعه‌طلبی رژیم صهیونیستی در اراضی فلسطینی شد.
پیش از این نیز، وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که ریاض المالکی وزیر خارجه فلسطین در دیدار با «کریم خان» دادستان کل دیوان کیفری بین المللی موضوع جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه کودکان فلسطینی را مطرح کرده است. در این بیانیه بر اهمیت نقش دیوان کیفری بین المللی در تحقق عدالت برای ملت فلسطین و محاکمه جنایتکاران جنگی تاکید شده است. وزارت خارجه تشیکلات خودگردان فلسطین اعلام کرد: دولت فلسطین آماده همکاری با دیوان کیفری بین المللی برای ارائه مستندات مربوط به جنایت‌های خطرناک و بی وقفه مسئولان نظامی و غیر نظامی صهیونیست علیه ملت فلسطین است.
بر اساس بیانیه وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین، دادستان دیوان کیفری بین المللی نیز تاکید کرد که موضوع فلسطین در اولویت قرار خواهد گرفت و دفتر او فعالانه تمام موارد را بررسی خواهد کرد و او در تلاش است، ابتدای سال جاری میلادی به فلسطین سفر کند.
پیش از این کمیته امور اسرا و آزادگان فلسطین در گزارشی به مناسبت روز جهانی کودک اعلام کرده بود که رژیم صهیونیستی از سال ۱۹۶۷ تاکنون بیش از ۵۰ هزار کودک فلسطینی را بازداشت کرده است که که از این تعداد، حدود ۲۰ هزار کودک از زمان شعله‌ور شدن انتفاضه الاقصی در ۲۸ سپتامبر ۲۰۰۰ بازداشت شده‌اند.
گفتنی است، هم اکنون ۱۶۰ کودک فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی عوفر، مجدو و دامون در بند اسارت هستند که ۳ نفر از آنان دختربچه هستند و در زندان دامون نگهداری می‌شوند.
چند روز پیش نیز، روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در گزارشی اذعان کرد که سلاح‌های جدید آمریکا که ارتش رژیم صهیونیستی در حملات خود به مناطق فلسطینی از آن‌ها استفاده کرده، موجب شده تا این کشور هم در منازعه فلسطین دست داشته باشد و شریک جنایات این رژیم باشد.
شیرا روبن خبرنگار واشنگتن پست در این گزارش آورده است که ارتش رژیم صهیونیستی هفته گذشته با بالگردهای آمریکایی شهر جنین را هدف حمله قرار داد و از طرفی هم شهرک‌نشینان صهیونیست شهرک ترمسعیا را که چندین شهروند آمریکایی هم در آنجا سکونت دارند، مورد حمله قرار دادند که این مسائل موجب خواهد شد تا دولت بایدن عملاً در نزاع بی‌پایان در فلسطین دست داشته باشد.
روبن در گزارش خود به حوادث اخیر در کرانه باختری از جمله حمله هوایی ارتش رژیم صهیونیستی به جنین و درگیری مسلحانه با مقاومت به مدت ۸ ساعت، عملیات تیراندازی دو مبارز فلسطینی در کرانه باختری و هلاکت ۴ صهیونیست و حمله صدها شهرک‌نشین اشغالگر یهودی به شهرک ترمسعیا پرداخته و گفته طبق اعلام شهردار ترمسعیا، ۸۵ درصد از ساکنان این منطقه دارای تابعیت فلسطینی آمریکایی هستند.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پی حوادث اخیر و احتمال استفاده از سلاح‌های آمریکایی برای کشتار فلسطینیان گفته بود که آمریکا با شرکای صهیونیستی خود و تشکیلات خودگردان برای کاهش تنش در ارتباط خواهد بود. در همین حال، تام نایدز سفیر آمریکا در اراضی اشغالی نیز مدعی شده بود که کشورش در برابر خشونت و تجاوزات شهرک‌نشینان صهیونیست ساکت نمی‌نشیند. امیدوارم از خبر درخواست پارلمان اروپا برای متهم کردن تل آویو به جنایت
جنگی
راضی بوده باشید.

درخواست پارلمان اروپا برای متهم کردن تل آویو به جنایت
جنگی  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۲۹ ۰۲:۴۲:۰۰