درخواست بایدن برای ۱۴ میلیارد کمک آمریکا به تل آویو

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر درخواست بایدن برای ۱۴ میلیارد کمک آمریکا به تل آویو به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از رویترز، «جو بایدن»،رئیس جمهور آمریکا قصد دارد از کنگره ۱۴ میلیارد دلار برای حمایت بیشتر از اسرائیل درخواست کند.
بایدن در سخنانی گفته است که ما در برهه‌ای حساس از تاریخ هستیم و تصمیماتی که امروز می‌گیریم، آینده را برای دهه‌های بعد تعیین خواهد کرد، درخواستی فوری برای تامین نیازهای امنیت ملی ما با حمایت شرکای مهممان از جمله اسرائیل به کنگره ارسال خواهم کرد، من از کنگره می‌خواهم که تعهد بی‌سابقه‌ای به امنیت اسرائیل بدهد و برتری نظامی آن را تضمین کند، باید مطمئن شویم که گنبد آهنین به حفاظت از حریم هوایی بر فراز اسرائیل ادامه می‌دهد.
جو بایدن تاکید کرده که اولویت اصلی من سرنوشت زندانیان آمریکایی در نوار غزه است و ما در حال بررسی همه راه‌ها و ابزارها برای بازگرداندن گروگان‌ها به سرزمینشان هستیم.
بایدن همچنین مدعی شده که با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین صحبت کردم و تاکید کردم که ایالات متحده به مردم فلسطین متعهد است.
رئیس جمهور آمریکا در ادامه ادعا کرد که حماس نماینده مردم فلسطین نیست و از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کند، در جریان گفتگوهایم با رهبران اسرائیل، توانستم درباره ارسال اولین محموله کمک‌های بشردوستانه به توافق برسم، مردم غزه به غذا، آب و دارو نیاز فوری دارند، ما نمی‌توانیم راه حل دو کشوری را رها کنیم و اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها شایسته زندگی در امنیت، عزت و صلح هستند.
به گفته بایدن، بیش از ۱۳۰۰ نفر از جمله حداقل ۳۲ شهروند آمریکایی در اسرائیل کشته شدند و تاریخ به ما آموخته است که وقتی تروریست‌ها بهایی را نمی‌پردازند، باعث هرج و مرج و مرگ بیشتر می‌شوند، ما لازم است که مطمئن شویم که دیگر طرف‌های متخاصم در منطقه بدانند که اسرائیل قوی‌تر از همیشه است و من با نتانیاهو درباره اقدام بر اساس قوانین جنگ صحبت کردم و این به معنای حفاظت از غیرنظامیان است.
جو بایدن در ادامه ادعا کرد: به رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اطلاع دادم که واشنگتن به حق فلسطینیان برای تعیین سرنوشت متعهد است و انسانیت فلسطینیان بی گناه را نمی‌توان نادیده گرفت.
تحولات اوکراین از دیگر محورهای سخنان بایدن بود که او در این ارتباط مدعی شد: ایران از روسیه در اوکراین و همچنین حماس حمایت می‌کند و ما به پاسخگویی در برابر آن در این زمینه ادامه خواهیم داد، ما همچنان ایران را مسئول می‌دانیم. حمله به اسرائیل نیز مشابه وحشیگری در اوکراین است و اگر روسیه به هر یک از اعضای ناتو حمله کند، ایالات متحده با قاطعیت پاسخ خواهد داد، اگرچه ما به دنبال حضور نیروهای آمریکایی در جنگ با نیروهای روسیه در اوکراین نیستیم، اما من از کنگره برای حمایت از اوکراین و «اسرائیل» کمک مالی بیشتری می‌خواهم تا اطمینان حاصل کنم که آنها آنچه را که برای دفاع از خود نیاز دارند، در اختیار دارند، تضمین موفقیت اسرائیل و اوکراین برای امنیت ملی آمریکا ضروری است. ما تجهیزاتی را از ذخایر پنتاگون به اوکراین می‌فرستیم..
بایدن در ادامه سخنان خود همچنین اذعان کرد: ما اختلافات داخلی خود را داریم، اما باید بر آنها غلبه کنیم و نمی‌توانیم اجازه دهیم کسانی مانند حماس به پیروزی برسند. ما همه مظاهر نفرت در ایالات متحده را رد می‌کنیم، چه علیه مسلمانان، یهودیان یا هر شخص دیگری.
این سخنان بایدن سه روز پس از سفر کوتاه او به تل آویو صورت گرفته است. رئیس جمهور آمریکا در جریان سفر اخیر خود به رژیم صهیونیستی حمایت تمام قد خود از تهاجم صهیونیست‌ها به غزه را اعلام کرده بود. امیدوارم از خبر درخواست بایدن برای ۱۴ میلیارد کمک آمریکا به تل آویو راضی بوده باشید.

درخواست بایدن برای ۱۴ میلیارد کمک آمریکا به تل آویو  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۲۰ ۰۲:۳۷:۲۶