درخواست آمریکا از محمودعباس در میانه جنگ در فلسطین

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر درخواست آمریکا از محمودعباس در میانه جنگ در فلسطین به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از تایمز اسرائیل، «آنتونی بلینکن»، وزیر امور خارجه آمریکا می‌گوید که با «محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین صحبت کرده و از او خواسته است تا برای آرام کردن اوضاع گام بردارد.
به گفته وزارت امور خارجه آمریکا، بلینکن از رهبری تشکیلات خودگردان خواسته است تا حملات حماس به اسرائیل را محکوم کنند و همچنین از تشکیلات خودگردان می‌خواهد که گام‌های خود را برای بازگرداندن آرامش و ثبات در کرانه باختری افزایش دهد.
از سوی دیگر، شمار کشته‌های صهیونیست‌ها در جریان جنگ طوفان الاقصی به ۳۰۰ نفر افزایش یافت.
در همین ارتباط نیز، شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی از افزایش شمار کشته‌های اسرائیلی در عملیات طوفان الاقصی به ۳۰۰ نفر خبر داد.
البته وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی شمار کشته‌ها را ۲۵۰ نفر اعلام کرده است.
۱۵۰۰ نفر هم زخمی شدند که حال حدود ۲۷۰ نفر از آنان وخیم گزارش شده است.
ماه اکتبر برای فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها یادآور ایام جنگ کیپور در سال ۱۹۷۳ است. جنگی که مصر و سوریه با غافلگیری تمام در روزی که یهودی‌ها در تعطیلات عید بودند، آغاز کردند و ضربات سنگینی را به صهیونیست‌ها زدند.
صبح شنبه نیروهای مقاومت فلسطین در یک عملیات دقیق و هماهنگ ضمن عبور از مرزهای غزه و ورود به شهرک‌های اشغالی در اطراف نوار غزه، در کمتر از نیم ساعت بیش از ۵ هزار راکت و موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی شلیک کردند.
تصاویر فرار صهیونیست‌ها با لباس شخصی، کشته شدن سربازان مرزی، غنیمت گرفته شدن ماشین و حتی تانک‌های اسرائیلی در پاسگاه‌های مرزی همگی نشان از عمق غافلگیری صهیونیست‌ها دارد.
در جنگ‌های پیشین و تنش‌های سال‌های اخیر، روزهای قبل آن بارها فضاسازی و هشدارهایی از سوی مسئولین و رسانه‌های صهیونیستی داده می‌شد. اتفاقی که در روزهای اخیر در سطح پایین هم رخ نداد.
جدا از حجم حملات و اسیر گرفتن و کشته شدن صهیونیست‌ها ناشی از ورود نیروهای مقاومت به سرزمین‌های اشغالی، پیام محمد ضیف رهبر نیروهای قسام (شاخه نظامی حماس) نشان داد، حماس و مقاومت به دنبال یک عملیات کوتاه و چند ساعته نیست.
او در پیام صوتی‌اش نیم ساعت پس از شروع نبرد آورده است:
«بیش از ۵۰۰۰ موشک و راکت به سمت اراضی اشغالی شلیک کردیم. از امروز به بعد، همکاری امنیتی (تشکیلات خودگردان) با دشمن صهیونیستی پایان می‌یابد. امروز ملت دوباره در مسیر خیزش، مقاومت و بازگشت قرار می‌گیرد. از ساکنان قدس می‌خواهیم علیه دشمن اشغالگر به پا خیزند. برادرانمان در مقاومت اسلامی در لبنان، عراق، سوریه و یمن را به یاری مقاومت در فلسطین فرامی‌خوانیم. زمان آن رسیده تا مقاومتی عربی متحد و یکپارچه شود. از همه دعوت می‌کنیم به سمت فلسطین رخت ببندند. زمان پایان اشغالگری فرا رسیده است. از امت اسلامی و عربی می‌خواهیم به سمت مرزهای فلسطین حرکت کنند.»
درخواست‌های محمد ضیف به خوبی نشان می‌دهد که دوران جدیدی آغاز شده است و مقاومت به دنبال ضربه‌های اساسی به رژیم صهیونیستی است.
سناریو حماس و مقاومت بسیار به واکنش صهیونیست‌ها بستگی دارد، اما آنچه مشخص است آن است که در یک غافلگیری کامل، مقاومت ابتکاری را عملیاتی کرده است که سابقه نداشته است. عبور از مرز، به دست گرفتن گذرگاه‌ها و حداقل ۳ شهرک در ۵ ساعت همگی نشان از آغاز دوران جدیدی برای مقاومت است. امیدوارم از خبر درخواست آمریکا از محمودعباس در میانه جنگ در فلسطین راضی بوده باشید.

درخواست آمریکا از محمودعباس در میانه جنگ در فلسطین  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۰۸ ۰۲:۳۸:۳۰