درآمد سلبریتی ها از فضای مجازی مشمول مالیات میشود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر درآمد سلبریتی ها از فضای مجازی مشمول مالیات میشود به گزارش خبرنگار سایت احکام مستقر در نمایشگاه رسانه‌های ایران، سبحانیان رئیس سازمان مالیاتی در گفت‌وگو با خبرنگار سایت احکام در رابطه با چگونگی دریافت مالیات از سلبریتی ها گفت: در خصوص اخذ مالیات از سلبریتی و افراد مشهوری که دنبال کننده زیادی دارند و در این فضا درآمد بسیاری کسب می‌کنند طبق قانون مشمول مالیات می‌شود.
وی ادامه داد: سازمان امور مالیاتی کشور مکلف است نسبت به این موضوع عمل کند، البته در برخی از موارد حساسیت‌هایی نسبت به برخی از اقشار به وجود می‌آید، که این حساسیت‌ها معمولاً حساسیت‌های به جایی است. چرا الان حساسیت اجتماعی وجود داشت که به دنبال آن مجلس شورای اسلامی در قوانین بودجه احکامی را درج کرد که افرادی که بالاتر از یک تعداد دنبال کننده دارند باید نظام مالیاتی کشور آنها را رسیدگی کند و از آنها مالیات دریافت کند.
وی ادامه داد: کسانی که درآمدهای بسیار بالایی دارند و ما امروز به عنوان متولی نظام مالیاتی تمرکزمان بر این افراد است و ما این افراد هستند
این مقام مسؤول ادامه داد: برای مالیات ستانی اقشاری در نظر گرفته شده‌اند که درآمدهای بسیار بالایی برخوردارند و کسانی که دنبال کننده‌های فراوانی دارند اگر از این محل فعالیت انجام دهند و درآمدی داشته باشند مشمول مالیات می‌شوند ضمن آنکه به جایگاه اجتماعی آنها و تمامی مودیان احترام می‌گذاریم و تکریم ارباب رجوع را وظیفه خود می‌دانیم اما دلیل بر این نمی‌شود که مالیاتی طبق قانون باید پرداخت شود پرداخت نکنند
سبحانیان خاطر نشان کرد: زیرا از طریق پیج خود و تبلیغاتی که انجام می‌دهند درآمدزایی می‌کنند و کسی که در سال بیش از ۱۰ میلیارد تومان واریزی حساب دارند اگر مستنداتی بیاورد و محل درآمد مشخص شود چه بسا مشمول مالیات نمی‌شوند در صورتی که به موجب قانون مشمول مالیات نشود.
وی اضافه کرد: اراده ما این است که مالیات ستانی را از دانه درشت‌ها دریافت کنیم و آنها را در اولویت قرار دهیم و نباید مالیات ستانی را با تولید کننده، کار آفرینان و فعالین اقتصادی که فعالیت‌های شفافی دارند مورد نظر قرار گیرند.
سبحانیان اضافه کرد: چتر مالیات ستانی را گسترده می‌کنیم و افرادی که در فضای مجازی فعالیت می‌کنند در همین مسیر برانداز می‌کنیم.
به گفته این مقام مسئول بحث خانه‌های لوکسو خانه‌های خالی جز مطالبات جدی مردم است و ما به عنوان دستگاه مالیات ستان ذاتمان دریافت مالیات است
وی در خاتمه اضافه کرد: بنابراین اگر اطلاعاتی مبنی بر خالی بودن یک خانه به دست ما برسد به سرعت برای اخذ مالیات اقدام می‌کنیم هرچند فرایند وصول مالیات ممکن است کمی زمان بر باشد. امیدوارم از خبر درآمد سلبریتی ها از فضای مجازی مشمول مالیات میشود راضی بوده باشید.

درآمد سلبریتی ها از فضای مجازی مشمول مالیات میشود  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۲-۲۱ ۰۲:۳۹:۲۷