دبیر کل سازمان ملل خواستار دسترسی بشردوستانه به غزه
شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر دبیر کل سازمان ملل خواستار دسترسی بشردوستانه به غزه
شد
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از رویترز، «آنتونیو گوترش»، دبیر کل سازمان ملل متحد خواستار دسترسی سریع و بدون مانع به غزه برای کمک‌های بشردوستانه برای غیرنظامیان شد.
گوترش همزمان نیز خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط اسرای صهیونیستی از سوی حماس شده است.
گوترش در بیانیه‌ای گفت که این دو درخواست بشردوستانه در این لحظه دراماتیک که خاورمیانه در آستانه پرتگاه قرار دارد، ضروری است.
وی گفت که غزه با کمبود آب، برق و سایر منابع ضروری روبرو است. سازمان ملل متحد دارای ذخایر غذا، آب، اقلام غیر خوراکی، تجهیزات پزشکی و سوخت است که در مصر، اردن، کرانه باختری و اسرائیل قرار دارد. این کالاها ظرف چند ساعت قابل ارسال هستند.
گوترش گفت که کارکنان سازمان ملل متحد، همراه با شرکای غیردولتی، باید بتوانند این تدارکات را با خیال راحت بدون هیچ مانعی به نیازمندان برسانند.
وی افزود که هیچکدام از این دو هدف نباید به ابزار چانه‌زنی تبدیل شوند.
از سوی دیگر، حمایت جهانی از مردم فلسطین و ساکنان نوار غزه ادامه دارد. روز گذشته تظاهرات گسترده در شهر بروکسل، پایتخت بلژیک، در حمایت از مردم فلسطین برگزار شد. تظاهرات کنندگان در این راهپیمایی تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه را محکوم کردند.
در مالزی نیز، طرفداران تیم ملی در جریان بازی مقابل هند از فلسطین حمایت کردند.
تظاهرات میلیونی مراکشی‌ها در حمایت از غزه و فلسطین نیز امروز برگزار شد. با وجود عادی‌سازی روابط برخی حکومت‌ها با رژیم اشغالگر، ملت‌ها اینگونه پشت فلسطین ایستاده‌اند. راهپیمایی مردم الجزایر در حمایت از غزه و محکومیت حملات اشغالگر نیز برگزار شد. در استانبول ترکیه هم در حمایت از غزه راهپیمایی بزرگی برگزار شد.
در شهر نووی ساد صربستان هم در حمایت از مردم غزه، شهروندان به خیابان‌ها آمدند. راهپیمایی گسترده در سیدنی در حمایت از مردم غزه و محکومیت جنایات علیه مردم این باریکه نیز برگزار شده است.
در دومین روز حمایت از مردم غزه در سوئیس نیز تظاهرات برگزار شد و بعد از ظهر یکشنبه در تظاهراتی که تا پس از غروب ادامه داشت، تظاهر کنندگان از میدان Place de Neuve ژنو به سمت دفتر مرکزی رادیو و تلویزیون سوئیس RTS حرکت و با تجمع بزرگی در برابر این مرکز و سر دادن شعارهای متفاوت مانند «همه ما فلسطینی هستیم» و «زنده باد فلسطین» به همدست بودن این سازمان با اسرائیل اعتراض کردند.
راهپیمایی مردم دانمارک در حمایت از غزه و محکومیت حملات جنایتکارانه صهیونیست‌ها علیه این باریکه نیز روز گذشته برگزار شده بود.
دیروز همچنین شبکه بی بی سی از تجمع بزرگ حامیان غزه در برابر ساختمان خود در مخالفت با اسرائیل و حملات ویرانگر آن به غزه خبر داد. بر اساس رسانه‌های دیگر و ویدئوهای منتشر شده در شبکه‌های مجازی، شرکت کنندگان در این تجمع با سردادن شعارهایی در حمایت از مردم غزه و محکومیت رژیم صهیونیستی، از جانبداری بی بی سی از این رژیم در پوشش تحولات جنگ انتقاد کردند.
از سوی دیگر، گروهی از مردم شیلی برای حمایت و ابراز همبستگی با مردم مظلوم فلسطین در نزدیکی کاخ لا موندا راه‌پیمایی باشکوهی برگزار کردند. به گزارش این خبرگزاری، مردم شیلی با در دست داشتن پرچم فلسطین به حملات اشغالگران قدس علیه غزه واکنش نشان داده و خواستار همکاری بین المللی برای جلوگیری از حملات این رژیم شدند.
گزارش‌های رسانه‌ای در این خصوص حاکیست که چند تن از نمایندگان پارلمان و وزوای سابق شیلی نیز در این راهپیمایی حضور داشتند. امیدوارم از خبر دبیر کل سازمان ملل خواستار دسترسی بشردوستانه به غزه
شد
راضی بوده باشید.

دبیر کل سازمان ملل خواستار دسترسی بشردوستانه به غزه
شد  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۱۶ ۰۲:۳۷:۰۰