داشتن سرگرمی در دوره سالمندی محافظی در مقابل افسردگی
است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر داشتن سرگرمی در دوره سالمندی محافظی در مقابل افسردگی
است
به گزارش خبرنگار سایت احکام به نقل از مدیسن نت، بر اساس این مطالعه که کشورهای متعددی را در برگرفت و شامل بیش از ۹۳۰۰۰ نفر افراد ۶۵ سال و بالاتر بود، علایق و سرگرمی ممکن است شامل هر چیزی از باغبانی گرفته تا بازی، هنر و صنایع دستی، کارهای داوطلبانه، مطالعه یا عضویت در یک باشگاه باشد.
«کارن مک»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کالج لندن، می‌گوید: «مطالعه ما پتانسیل سرگرمی‌ها را برای محافظت از افراد مسن در برابر کاهش سلامت روان و آرامش مرتبط با افزایش سن نشان می‌دهد. این پتانسیل در بسیاری از کشورها و محیط‌های فرهنگی ثابت است.»
داده‌ها از افرادی بدست آمد که در پنج مطالعه در ایالات متحده، ژاپن، چین، انگلستان و ۱۲ کشور اروپایی دیگر ثبت نام کرده بودند.
محققان داده‌های چهار تا هشت ساله را تجزیه و تحلیل کردند و دریافتند که داشتن یک سرگرمی با کاهش علائم افسردگی و افزایش شادی و رضایت از زندگی مرتبط است.
مک در بیانیه خبری دانشگاه گفت: «سرگرمی‌ها ممکن است از طریق مکانیسم‌های زیادی، از جمله احساس کنترل بر ذهن و بدن، یافتن هدفی در زندگی، و احساس شایستگی در برخورد با مسائل روزمره، به رضایت از زندگی در سال‌های آخر عمر کمک کنند.»
او در ادامه افزود: «افرادی که از سلامت روانی بهتری برخوردار هستند ممکن است بیشتر به یک سرگرمی بپردازند، و ادامه دادن به انجام یک سرگرمی ممکن است به ما کمک کند تا رضایت بیشتری از زندگی داشته باشیم.» امیدوارم از خبر داشتن سرگرمی در دوره سالمندی محافظی در مقابل افسردگی
است
راضی بوده باشید.

داشتن سرگرمی در دوره سالمندی محافظی در مقابل افسردگی
است  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۱۴ ۰۲:۳۹:۰۰