داسیلوا بار دیگر خواستار پایان سلطه دلار بر تجارت جهانی
شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر داسیلوا بار دیگر خواستار پایان سلطه دلار بر تجارت جهانی
شد
به گزارش سوالات شرعی و احکام، «لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا» رئیس جمهور برزیل، ضمن تاکید بر کنار گذاشتن دلار در تجارت بین المللی، خواستار ایجاد گزینه‌های جایگزین برای ارز آمریکایی، از جمله برای تجارت بین کشورهای عضو «بریکس» شد.
نشریه اینترنتی «اِدنیوز» روز پنجشنبه گزارش داد که رئیس جمهور برزیل در سخنانی اظهار داشت که چرا باید از دلار در تجارت با آرژانتین یا چین استفاده کنیم، در حالی که امکان انجام این کار با ارزهای ما وجود دارد. چرا کشورهایی که تقریباً نیمی از جمعیت جهان در آن‌ها زندگی می‌کنند، نمی‌تواند در این خصوص میان خود بحث کنند.
روند دلار زدایی در جهان از هنگامی که دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا تصمیم گرفت تحریم‌های گسترده‌ای را علیه روسیه به بهانه جنگ اوکراین اعمال کند، شتاب فزاینده‌ای گرفته است و تعداد زیادی از کشورها درصدد حذف این ارز آمریکایی در تسویه حساب‌های بین‌المللی و مبادلات تجاری و جایگزینی ارزهای ملی منطقه‌ای هستند.
همچنین سال ۲۰۱۵، سران کشورهای عضو پیمان «بریکس» (برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی) توافق کردند، ارتباط نزدیک خود را به منظور توسعه همکاری در حوزه پولی مطابق با دستور بانک‌های مرکزی هر کشور حفظ کنند. این توافق شامل معاملات سوآپ ارز، تسویه با پول ملی و سرمایه گذاری مستقیم در ارزهای ملی بود. امیدوارم از خبر داسیلوا بار دیگر خواستار پایان سلطه دلار بر تجارت جهانی
شد
راضی بوده باشید.

داسیلوا بار دیگر خواستار پایان سلطه دلار بر تجارت جهانی
شد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۰۴ ۰۲:۳۹:۰۳