داروی ضدافسردگی تاثیری در تسکین علائم کووید ندارد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر داروی ضدافسردگی تاثیری در تسکین علائم کووید ندارد به گزارش خبرنگار سایت احکام به نقل از هلث دی نیوز، این مطالعه که توسط مؤسسه تحقیقات بالینی دوک با همکاری دانشگاه واندربیلت در کارولینای شمالی انجام شد، هیچ بهبود علائمی را در افرادی که داروی ضدافسردگی را با دوز ۱۰۰ میلی گرم دو بار در روز به مدت ۱۳ روز مصرف کردند، در مقایسه با افرادی که دارونما مصرف کردند، مشاهده نکرد.
دکتر «آدریان هرناندز»، محقق ارشد، گفت: «هیچ مدرکی دال بر بهبود میزان بهبودی پایدار در شرکت‌کنندگانی که این دوز فلووکسامین را در مقابل افرادی که دارونما مصرف کردند، وجود نداشت.»
محققان فلووکسامین را مورد مطالعه قرار دادند زیرا شواهد قبلی نشان داد که ممکن است بتواند التهاب ناشی از ویروس را کاهش دهد.
پس از اینکه هیچ فایده‌ای در مصرف ۵۰ میلی گرم فلووکسامین دو بار در روز به مدت ۱۰ روز پیدا نکردند، تیم دوز بالاتر را با توجه به اینکه پروفایل ایمنی و اثربخشی مطلوبی در مطالعات دیگر داشت، آزمایش کردند.
فلووکسامین یکی از چهار داروی مورد تأیید سازمان غذا و دارو آمریکا است که در آزمایش جدید مورد آزمایش قرار گرفته است. این دارو، مهارکننده انتخابی بازجذب سروتونین (SSRI) است که برای درمان اختلال وسواس اجباری و افسردگی استفاده می‌شود. امیدوارم از خبر داروی ضدافسردگی تاثیری در تسکین علائم کووید ندارد راضی بوده باشید.

داروی ضدافسردگی تاثیری در تسکین علائم کووید ندارد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۲۰ ۰۲:۳۹:۰۲