دارالفنون اردبیل افتتاح می‌شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر دارالفنون اردبیل افتتاح می‌شود به گزارش خبرنگار سایت احکام، سید حامد عاملی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش که با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، اظهار کرد: رژیم منحوس و جعلی اسرائیل که از آن به عنوان غده سرطانی یاد می‌شود، در یک رفتار بی‌رحمانه مردم فلسطین و غزه را به خاک و خون کشیده و سکوت جوامع جهانی و بین‌المللی نشان از ماهیت همسویی آنها با استکبار جهانی است.
وی اصلی‌ترین موضوع آموزش و پرورش را ارتقای فضاهای آموزشی و ساماندهی نیروی انسانی متخصص و متعهد اعلام کرد و گفت: ما دغدغه‌ها و مشکلات متعددی را در حوزه آموزش و پرورش داریم که یک شبه نمی‌توانیم آن را حل کنیم بلکه بهتر است به مرور و با برنامه‌ریزی دقیق در یک فرآیند پنج تا ۱۰ ساله بتوان کمبودها و نارسایی‌ها را رفع کنیم.
استاندار اردبیل به کمبود ۲ هزار کلاس درس در استان اردبیل اشاره کرد و افزود: برای جبران این کمبود به ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم تا با ساخت و توسعه فضاهای آموزشی مدارس استان را به شکل استاندارد و مناسب مدیریت کنیم.
عاملی تصریح کرد: در این استان در برخی از نواحی و مناطق سرانه آموزشی کمتر از ۲ متر مربع است که این آمار بسیار پایینی است و انتظار می‌رود با همکاری وزارت آموزش و پرورش، نهادها، مؤسسات مالی، بانک‌ها و سایر مجموعه‌ها در انجام مسئولیت اجتماعی خود در این استان به ساخت مدرسه اهتمام داشته باشند.
وی نمونه این حرکت مناسب را ساخت ۲ مدرسه ۱۲ کلاسه به نام دارالفنون به همت یکی از بانک‌های عامل اشاره کرد و ادامه داد: برای این ۲ مدرسه بیش از ۲۵۰ میلیارد تومان هزینه شده و در ماه‌های آینده شاهد بهره‌برداری از آن خواهیم بود.
عاملی فرماندار اردبیل را مکلف کرد تا نسبت به مولدسازی در حوزه فضاهای آموزشی و پرورشی و اعطای زمین با کاربری آموزشی به مؤسسان مدارس غیردولتی اقدامات مؤثر و برنامه‌ریزی دقیقی را انجام دهد تا مشکلات و نارسایی‌ها در این بخش رفع شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در این حوزه به یک اقدام جهادی نیازمندیم و باید حرکت‌های تحول‌آفرین شکل گرفته و در کنار آن کمبود معلم و نیروی انسانی نیز به سرعت جبران شود.
عاملی برگزاری کلاس‌های آموزشی برای معلمان را با هدف توانمندسازی آنها یادآور شد و اضافه کرد: برای برقراری عدالت آموزشی شایسته است برگزاری کلاس‌های تقویتی کنکور و آزمون‌های نهایی مورد توجه قرار گیرد تا ما بتوانیم دانش‌آموزان مناطق محروم را از ظرفیت آموزش مناسب بهره‌مند کنیم.
وی بیان کرد: هزینه‌های مورد نیاز برای راه‌اندازی این کلاس‌ها را بر عهده می‌گیریم و امیدواریم شرایط مناسبی را در برگزاری این کلاس‌ها در ماه‌های آینده شاهد باشیم.
استاندار اردبیل گفت: در کنار برنامه‌های آموزشی و تربیتی، دانش‌آموزان باید با مهارت‌های زندگی و توانمندی‌های اجتماعی آشنا شوند تا با غلبه بر مشکلات بتوانند درست و شایسته عمل کرده و بسیاری از آسیب‌ها و دغدغه‌ها را رفع کنند. امیدوارم از خبر دارالفنون اردبیل افتتاح می‌شود راضی بوده باشید.

دارالفنون اردبیل افتتاح می‌شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۱۹ ۰۲:۴۰:۰۲