«خوزستان» اولین انتخاب و مقصد گردشگران است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر «خوزستان» اولین انتخاب و مقصد گردشگران است به گزارش خبرنگار سایت احکام، علی اکبر حسینی محراب عصر امروز دوشنبه در حاشیه برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران در جمع خبرنگاران به تنوع فرهنگی و قومیتی استان خوزستان اشاره کرد و توضیح داد: زندگی اقوام مختلف با گویش‌ها و فرهنگ‌های متنوع در یک اقلیم، خوزستان را اولین انتخاب و مقصد گردشگران کرده است.
وی افزود: همه مناطق و روستاهای خوزستان به نوعی درگیر مسائل گردشگری هستند و از این نظر روستاهای نمونه‌ای در خوزستان وجود دارند که به عنوان یک مقصد جاذبه گردشگری برای مردم ایران محسوب می‌شوند.
استاندار خوزستان ادامه داد: در مکان‌های گردشگری خوزستان ظرفیت‌های مناسبی برای صنعت گردشگری وجود دارد که شامل دریاچه‌های پشت سد تا روستاها و امامزاده‌های متعدد در شهرها، مقبره دانیال نبی در شوش، آرامگاه علی ابن مهزیار اهوازی و ظرفیت غنی اردوی راهیان نور و شهدای دفاع مقدس است که امسال میلیون‌ها زائر از سراسر کشور را گرد هم آورد.
وی بیان کرد: استان خوزستان آماده است تا در این فصل، هموطنان خوب ایران را میزبانی کند تا از فضائل و سایت احکامبانی مردم خوزستان بهره‌مند شوند و به عنوان یک قطب گردشگری، منتظر ورود مسافران از سراسر ایران هستیم و آمادگی کامل را برای پذیرایی از آنها داریم.
به گزارش سایت احکام، غرفه خوزستان در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران در سالن‌های هشت و ۹ برگزار شده است، از تاریخ ۲۳ تا ۲۶ بهمن ۱۴۰۲ و از ساعت ۸ تا ۱۵ برای بازدید عموم برپا شده است.
در این رویداد مهم بین‌المللی نیز کارگاه‌ها، دوره‌های آموزشی و میزگردهای تخصصی برگزار و در بخش‌های مختلف نمایشگاه به معرفی ظرفیت‌های گوناگون استان‌های مرتبط با انواع گردشگری نظیر گردشگری مقاومت، گردشگری فرهنگی و تاریخی، گردشگری آبی، گردشگری سلامت، اکوتوریسم، گردشگری کودک و… پرداخته می‌شود. امیدوارم از خبر «خوزستان» اولین انتخاب و مقصد گردشگران است راضی بوده باشید.

«خوزستان» اولین انتخاب و مقصد گردشگران است  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۲-۱۳ ۰۲:۴۴:۳۱