خواب‌های شوم دشمنان برای ملت ایران تعبیر نخواهد شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر خواب‌های شوم دشمنان برای ملت ایران تعبیر نخواهد شد به گزارش سوالات شرعی و احکام، آیت الله علیرضا اعرافی در دیدار با علما، روحانیون و طلاب شهرستان میناب ضمن تسلیت شهادت امام حسن عسکری علیه السلام و تبریک ایام آغاز امامت آخرین منجی عالم بشریت، اظهارداشت؛ در کودکی بارها مرحوم جدم مرحوم آیت ملک‌افضلی اردکانی را می‌دیدم که از میناب نام می‌برد که برای تبلیغ دین سالیانی در این خطه بوده‌اند و مرحوم ابوالزوجه ما نیز قبل از ۵۰ سال پیش در میناب رفت و آمد تبلیغی داشتند و این مسائل باعث می‌شد که علاقه‌ای به شهرستان میناب داشته باشم.
وی با اشاره اهمیت مهدویت و انتظار افزود: در آیات قرآن از ۲۰ و چند آیه تا بیش از ۳۰۰ آیه گفته شده است که با مهدویت در ارتباط است اما در بین این آیات، آیه‌ای که بیش از همه به مؤمنین امید می‌بخشد آیه ۳۳ سوره توبه است که راه موحدان را روشن می‌کند و این و آیه و چندی از آیات حقیقتی دارند که جز با ظهور منجی عالم بشریت قابل تفسیر نیستند.
مدیر حوزه‌علمیه کشور بیان‌کرد: پیروزی مطلق دین خدا و جریان توحید هیچ‌گاه در تاریخ تحقق پیدا نکرد اما در دوران رسول گرامی اسلام (ص) بنیاد پیروزی این جریان توسط رسول خدا (ص) پایه‌ریزی شد و تمدنی نو برای عالم ایجاد شد که معارف ناب آن همه بشر را تحت تأثیر قرار داد و قرن به قرن اسلام عزیز به پیش رفت تا اینکه امروز دومین دین از لحاظ جمعیت و دامنه دربرگیری است.
آیت‌الله اعرافی ادامه داد: درهای آسمان و دریچه‌های نور و هدایت به روی بشر توسط پیامبر اسلام (ص) گشوده شد و اگر جامعه بشریت به درستی از پیام الهی استقبال می‌کرد امروز چهره عالم به شکل دیگری بود اما بدانید طبق مژده‌ای که قرآن داده است روزگاری خواهد آمد که ارزش‌های انسان‌ساز اسلام بر تمام دنیا حاکمیت پیدا خواهد کرد.
عضو شورای نگهبان اظهارداشت: تمدن عصر ظهور یک تمدن به تمام معنا الهی است و در تمام ارکان جامعه ساری و جاری خواهد شد از این رو آیه ۳۳ سوره توبه به یک رستاخیز عظیم انگشت اشاره بلندکرده است که دل‌های مؤمنان و مشتاقان و متدینان به ادیان الهی و مذاهب اسلامی به عشق آن رستاخیز می‌تپد و امشب هم در جلسه شما نمایان است.
وی افزود: پیروزی همه اسلام بر همه‌ی اندیشه‌های دیگر به صورت تام و کامل در ظهور حضرت حجت (عج) محقق خواهد شد و محور آن رستاخیز بزرگ انسانی کامل یعنی امام عصر (عج) است.
مدیر حوزه علمیه کشور تصریح‌کرد: در نگاه ما محور تحول بزرگ بشری موجود و زنده است و بر اعمال و رفتار ما ناظر و واقف است و دل ما به عشق یک موجود حاضر و ناظر می‌تپد؛ رابطه ما با اماممان یک رابطه زنده است و ما خط نورانی او را به واسطه علمای راستین، مراجع تقلید و ولی فقیه دنبال می‌کنیم.
آیت‌الله اعرافی بیان‌کرد: انتظار یک امید کور نیست، انتظار یک امید عمیقی است که روحیه جهاد و مقاومت تولید می‌کند، انتظار موتور متحرکه‌ای است که انسان‌های مؤمن و متعهد را پای‌کار می‌آورد، اشتباه کرده‌اند جریان‌های انحرافی که انتظار را به جای تکالیف اجتماعی و دینی نشانده‌اند، با دعای ندبه تنها راه ظهور باز نمی‌شود بلکه این امر باید با امید، روح جهاد، مقاومت در راه خدا و جانفشانی برای حفظ ارزش‌ها همراه شود.
وی ادامه داد: انقلاب اسلامی گفتمان جدیدی است که بر ضد تفکرات استکبار جهانی پایه‌ریزی شد، اینکه می‌بینیم بیش از ۲۰۰ شبکه ماهواره‌ای و جریان‌های بی‌نهایت مجازی از تفکرات داعشی تا جریان‌های لیبرالی و سکولاری جمع شده‌اند تا ملت شریف ایران را بدبین کنند نشان از درستی راه است و همه آمده‌اند تا به این راه درست لطمه بزنند اما مطمئن باشند زنان و جوانان ایرانی در این مسیر مستحکم خواهند بود و خواب‌های شوم دشمنان تعبیر نخواهد شد.
عضو شورای نگهبان ملت ایران را یک گنج تاریخی خواند و خاطرنشان کرد: دنیای مستکبران تحمل این شکوه، عظمت، استقلال و بزرگی ایران اسلامی را ندارد و به دنبال محقر شمردن آن است؛ من هرگز نفی اشکالات و ضعف‌ها را نمی‌کنم قطعاً اصلاح رفتارها و برنامه‌ها ضرورت دارد و ما باید جوابگوی ملت ایران باشیم اما سخن من آن است که انقلاب اسلامی امید را در همه مستضعفان عالم برانگیخت. امیدوارم از خبر خواب‌های شوم دشمنان برای ملت ایران تعبیر نخواهد شد راضی بوده باشید.

خواب‌های شوم دشمنان برای ملت ایران تعبیر نخواهد شد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۰۶ ۰۲:۴۴:۳۰