خط و نشان واشنگتن ضد نیروهای مسلح یمن

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر خط و نشان واشنگتن ضد نیروهای مسلح یمن به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از رویترز، وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» مدعی شد: «اگر تصمیم به اقدام علیه حوثی‌ها بگیریم، در زمان و مکان مناسبی که انتخاب خواهیم کرد علیه آنان دست به اقدام خواهیم زد.»
بر پایه این گزارش، پنتاگون روز دوشنبه (۴ دسامبر ۲۰۲۳) با ابراز تشکیک از احتمال اقدام نظامی نیروهای مسلح یمن (انصارالله) ضد ناوهای رزمی آمریکا در دریای سرخ اعلام کرد که در صورتی که آنان اقدامی ضد ما انجام دهند در زمان و مکان مناسب پاسخ خواهیم داد.
در همین راستا، یکی از رهبران جنبش انصارالله یمن در واکنش به اظهارنظر یک مقام آمریکایی که گفته بود واشنگتن حق پاسخ به حمله‌های انصارالله را برای خود محفوظ می‌داند، تاکید کرد، آمریکایی‌ها حقی در دریای سرخ ندارند که بر اساس آن بخواهند حق پاسخ را برای خود محفوظ بدانند!
محمد علی الحوثی، عضو شورای عالی سیاسی یمن و از رهبران جنبش انصارالله امروز دوشنبه در واکنش به اظهارات مقامات آمریکایی درباره حمله‌های نیروهای مسلح یمن به کشتی‌های وابسته به رژیم صهیونیستی در دریای سرخ در حساب کاربری خود در پلتفرم «ایکس» تاکید کرد: آمریکایی‌ها حقی در دریای سرخ ندارند که بر اساس آن اعلام کنند حق پاسخ را برای خود محفوظ می‌دانند.
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، الحوثی نوشت، خود آمریکایی‌ها هیچ گونه حضور نظامی را در آب‌های منطقه‌ای چین یا روسیه و یا دیگر مناطق نزدیک فلوریدا یا مکان‌های دیگر هرگز قبول نخواهند کرد. امیدوارم از خبر خط و نشان واشنگتن ضد نیروهای مسلح یمن راضی بوده باشید.

خط و نشان واشنگتن ضد نیروهای مسلح یمن  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۰۵ ۰۲:۳۷:۲۵