خشم اسرائیل از سران اسپانیا و بلژیک درحمایت از کشور مستقل
فلسطینی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر خشم اسرائیل از سران اسپانیا و بلژیک درحمایت از کشور مستقل
فلسطینی
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از سرویس انگلیسی آناتولی، «پدرو سانچز» نخست‌وزیر اسپانیا روز جمعه در جریان نشستی مطبوعاتی در گذرگاه مرزی رفح در مصر، به رسانه‌ها اعلام کرد: فکر می‌کنم زمان آن فرا رسیده است که جامعه جهانی بویژه اتحادیه اروپا و کشورهای عضو آن، کشور فلسطین را به رسمیت بشناسند.
وی افزود که در حالت ایده آل، به رسمیت شناختن فلسطین یکباره و با مشارکت حداقل چندین کشور عضو اتحادیه اروپا انجام خواهد شد.
نخست‌وزیر اسپانیا که به تازگی انتخاب شده است و پیش از این قول داده بود که به رسمیت شناختن کشور فلسطین را در اولویت قرار دهد، ادامه داد: «اما اگر اینگونه نباشد، قطعاً اسپانیا تصمیمات خود را خواهد گرفت.»
در همین راستا، «الکساندر دی کرو»، نخست وزیر بلژیک نیز در مصر با اعلام حمایت از مواضع سانچز خواستار احترام اسرائیل به مواد قانونی بین‌المللی در امور غیرنظامیان در غزه شد.
او در مصاحبه با خبرنگاران اعلام کرد که اولویت اول آزادی اسرای در اختیار حماس و کمک به کاهش بحران انسانی در نوار غزه است.
دی کرو گفت: پس از این امر، باید دور میز بنشینیم و درباره موضوع (به رسمیت شناختن فلسطین) بحث کنیم.
پس از این اظهارات، وزارت خارجه رژیم صهیونیستی روز جمعه سفیران اسپانیا و بلژیک را احضار و ادعا کرد که سخنان نخست وزیران اسپانیا و بلژیک «حمایت از تروریسم» است.
در بیانیه وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی آمده است: «پس از سخنان نخست وزیران اسپانیا و بلژیک در رفح، الی کوهن، وزیر امور خارجه اسرائیل دستور داد تا سفرای هر دو کشور را برای گفت‌وگوی جدی احضار کنند.»
در این بیانیه اضافه شده است: ما اظهارات نادرست سران دولت‌های اسپانیا و بلژیک را که از تروریسم حمایت می‌کنند، محکوم می‌کنیم. امیدوارم از خبر خشم اسرائیل از سران اسپانیا و بلژیک درحمایت از کشور مستقل
فلسطینی
راضی بوده باشید.

خشم اسرائیل از سران اسپانیا و بلژیک درحمایت از کشور مستقل
فلسطینی  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۲۵ ۰۲:۳۶:۴۷