خانه نتانیاهو درحلقه محاصره معترضان/طنین شعار محاکمه و توافق
فوری

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر خانه نتانیاهو درحلقه محاصره معترضان/طنین شعار محاکمه و توافق
فوری
به گزارش سوالات شرعی و احکام، پس از برگزاری چندین شب متوالی از تحصن اعتراضی در سرزمین‌های اشغالی، اکنون صدای معترضین و خانواده‌های اسرای صهیونیست به پشت درهای خانه بنیامین نتانیاهو رسیده است. بنا بر گزارش‌ها، هزاران صهیونیست به همراه خانواده اسرا در غزه با برپا کردن چادر مقابل اقامتگاه وی در شهر بندری قیصریه در اعتراض به بی‌توجهی نتانیاهو به سرنوشت اسرا نزد حماس خواستار محاکمه وی و توافقی فوری برای آزادی اسرای خود در غزه شدند.
به گزارش کانال ۱۲ عبری، معترضان در پیامی به کابینه جنگ اسراییل تاکید کردند که علی رغم دستور «بن غفیر» وزیر امنیت داخلی به پلیس در بدرفتاری و شلیک گلوله به سمت معترضان به تحصن خود ادامه خواهیم داد و خواستار محاکمه نتانیاهو هستیم، زیرا وی دارای اختلال عقلی است و بدترین جنایتکار است و باید محاکمه و روانه زندان شود.
از سوی دیگر، برخی منابع عبری به نقل از معترضان اسراییلی گزارش دادند که معترضان مصمم بر ادامه محاصره خانه نتانیاهو در قیصریه تا بازگشت اسرای خود از غزه هستند.
تجمع خانواده‌های اسرای صهیونیستی در شهر ساحلی قیصریه از روز جمعه، ۲۹ دی آغاز شده و روز شنبه نیز با شعارهایی ضد کابینه در این خصوص که آنان اعتماد خود را به نتانیاهو برای توافق بازگشت اسرا از دست داده‌اند، ادامه یافته است.
سخنگویان خانواده‌های اسرای صهیونیستی نزد حماس به رسانه‌های عبری گفتند با وجود مهلت ۱۰۰ روزه به بنیامین نتانیاهو اکنون مهلت وی به سرآمده و هنوز وی و کابینه‌اش تلاشی برای توافق با گروه‌های فلسطینی جهت آزاد کردن اسرا نکرده‌اند.
بسیاری از تحلیلگران در فلسطین اشغالی معتقدند که نتانیاهو تنها فردی است که می‌خواهد جنگ غزه را برای اهداف شخصی خود طولانی کند تا جایی که یاییر لاپید رهبر اپوزیسیون اسراییل در اینباره گفته است که نتانیاهو هیچ اهمیتی به اسراییل نمی‌دهد بلکه فقط به منافع سیاسی خود می‌اندیشد. امیدوارم از خبر خانه نتانیاهو درحلقه محاصره معترضان/طنین شعار محاکمه و توافق
فوری
راضی بوده باشید.

خانه نتانیاهو درحلقه محاصره معترضان/طنین شعار محاکمه و توافق
فوری  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۲۱ ۰۲:۴۲:۱۸