حکم اعدام علیه نوجوان سعودی به دلیل یک وعده غذا !

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر حکم اعدام علیه نوجوان سعودی به دلیل یک وعده غذا ! به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از العالم، «احمد آل ادغام» از جمله نوجوانان سعودی است که از سوی عربستان با حکم اعدام مواجه شده است.
بر اساس این گزارش، سازمان حقوق بشر اروپا-عربستان اعلام کرد که از جمله اتهاماتی که احمد آل ادغام به دلیل آنها با حکم اعدام مواجه شده است، فراهم کردن یک وعده غذا برای یکی از افراد تحت تعقیب است.

این سازمان اعلام کرده بود که دادگاه کیفری عربستان برای ۶ نوجوان حکم اعدام صادر کرده است. این سازمان در بیانیه ای گفت که دادگاه کیفری این افراد زیر سن قانونی به نام های یوسف المناسف، علی المبیوق، محمد اللباد، محمد الفرج و احمد آل ادغام را به اعدام محکوم کرده است.

سازمان های حقوق بشری فاش کردند که ۸ کودک زیر سن قانونی در عربستان سعودی در انتظار اعدام هستند و این موضوع ادعای دولت سعودی مبنی بر توقف اعدام افراد زیر ۱۸ سال را رد می کند.
نهاد حقوق بشری موسوم به اروپا-عربستان، در بیانیه‌ای از صدور حکم اعدام برای ۱۵ زندانی آزادی بیان در عربستان خبر داد که شمار افراد در معرض اعدام در این کشور را به ۵۳ نفر می‌رساند.
این نهاد بین المللی از همه طرف‌های منطقه‌ای و بین المللی خواسته است که به یاری محکومان به اعدام در عربستان سعودی شتافته و از اجرای این احکام جائرانه جلوگیری نمایند.
گفتنی است پیش از این نهادهای حقوق بشری بین المللی درباره وضعیت اسفناک حقوق بشر در عربستان سعودی هشدار داده و اعلام کردند محمد بن سلمان تلاش دارد با ارائه برخی آزادی‌های نمایشی، نگاه‌ها را از وضعیت نامناسب حقوق بشری در این کشور منحرف نماید. امیدوارم از خبر حکم اعدام علیه نوجوان سعودی به دلیل یک وعده غذا ! راضی بوده باشید.

حکم اعدام علیه نوجوان سعودی به دلیل یک وعده غذا !  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۰۷ ۰۲:۳۷:۳۰