حکمرانی فضای مجازی نباید به دست دشمنان بیفتد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر حکمرانی فضای مجازی نباید به دست دشمنان بیفتد به گزارش خبرنگار سایت احکام، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری عصر چهارشنبه در دیدار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: رهبر معظم انقلاب در خصوص شبکه ملی اطلاعات تأکیدات فراوانی دارند که در دولت سیزدهم اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته است.
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه دنیای امروز هر لحظه در حال تحول و رشد است افزود: در عرصه‌های مختلف نباید پیشرفت‌ها متوقف شود و نباید از دیگران عقب بمانیم و از سویی نیز دشمنان تلاش دارند تا به ما آسیب بزنند.
وی گفت: جمهوری اسلامی باید در حوزه اطلاعات و ارتباطات به جایگاه مرجعیت برسد و اقداماتی که برای نیازهای داخلی کشور صورت می‌گیرد خوب است اما باید برای تأمین نیازهای دیگر کشورها نیز در این بخش به مرجع تبدیل شویم، همانند شرایطی که امروز در عرصه نظامی در شرایط سخت تحریم‌ها به آن دست یافته ایم و این امر نشان دهنده جنگ اراده‌ها است که در این عرصه بنا بر وعده الهی مؤمنان پیروز هستند.
آیت الله حسینی بوشهری با تاکید بر این موضوع که باید اهداف بلند را پیش بینی کرد افزود: مؤمنان نباید کم قانع باشند و باید برای تحقق آرمان‌ها به واقعیت تلاش مضاعفی داشت.
وی گفت: امروز کشور دارای رهبری دور اندیش، هوشمند و مقتدر است و وقتی صاحب نظران در حوزه‌های مختلف با ایشان دیدار می‌کنند بر اشراف ایشان نسبت به مسائل مختلف آگاه می‌شوند.
امام جمعه قم در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اهمیت مدیریت فضای مجازی گفت: نمی‌شود درب‌ها را به سوی خود ببندیم اما در عین حال باید کلید این درها را در اختیار داشته باشیم.
وی افزود: در عرصه فضای مجازی اگر ورود به موقعی نداشته باشیم در این صورت حکمرانی فضای مجازی به دست دشمنان خواهد افتاد.
آیت الله حسینی بوشهری بیان کرد: در دولت سیزدهم اقدامات خوبی صورت گرفته اما مشکلات اقتصادی نیز زیاد است که بر این خدمات و فعالیت‌ها سایه افکنده است. امیدوارم از خبر حکمرانی فضای مجازی نباید به دست دشمنان بیفتد راضی بوده باشید.

حکمرانی فضای مجازی نباید به دست دشمنان بیفتد  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۵-۰۹ ۰۲:۴۳:۴۳