حمله پهپادی ناکام اوکراین به منطقه بلگورود روسیه

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر حمله پهپادی ناکام اوکراین به منطقه بلگورود روسیه به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از تاس، پدافند هوایی روسیه پهپادهای اوکراینی را بر فراز منطقه بلگورود منهدم کرد. وزارت دفاع روسیه در این ارتباط اعلام کرد که تلاش رژیم کیف برای حمله تروریستی با هواپیماهای بدون سرنشین علیه تأسیسات در خاک فدراسیون روسیه ناکام ماند.
وزارت دفاع روسیه به خبرنگاران گفت: «سامانه‌های پدافند هوایی روسیه دو پهپاد اوکراینی را بر فراز منطقه بلگورود منهدم کردند.»
شب گذشته هم «ویتالی کلیتچکو»، شهردار کیف با انتشار پیامی در تلگرام اعلام کرد که پدافند هوایی اوکراین د در حال مقابله با حملات موشکی و پهپادی گسترده ارتش روسیه است. هم‌زمان خبرگزاری رویترز به نقل از شاهدان عینی گزارش داد که دست‌کم در ۵ نقطه شهر کیف صدای انفجار مهیب شنیده شده است. شهردار کیف گفت بنابر گزارش‌های اولیه تاکنون گزارش نشده که کسی در این حملات کشته یا زخمی شده است. ارتش روسیه معمولاً در این نوع حملات بیشتر زیرساخت‌ها و اماکن نظامی اوکراین را هدف قرار می‌دهد.
ارتش روسیه در ماه‌های اخیر راهبرد و تاکتیک خود را در میدان جنگ تغییر داده و با حملات موشکی و پهپادی گسترده، زیرساخت‌های اوکراین را بمباران می‌کند. حملات موشکی گسترده ارتش روسیه علیه زیرساخت‌های اصلی اوکراین در شهرهای مختلف پس از انفجار در پل کریمه در ۱۶ سایت احکام پارسال آغاز شده و به گفته ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در نتیجه این حملات تاکنون نزدیک به ۴۰ درصد زیرساخت‌های انرژی اوکراین از بین رفته است.
پس از حملات موشکی روسیه به زیرساخت‌های اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین، بارها از آمریکا و مقامات اروپایی درخواست کرد که سامانه‌های پدافندی پیشرفته از جمله پاتریوت در اختیار این کشور قرار دهند.
«مارک هرتلینگ»، ژنرال بازنشسته ارتش آمریکا در گفت‌وگو با نشریه «نیوزویک» درباره زمان عملیاتی‌شدن سامانه پاتریوت در خاک اوکراین اعلام کرد نیروهای اوکراینی برای مقابله با حملات موشکی روسیه، نمی‌توانند به این زودی‌ها از سامانه ضدموشکی و پیشرفته پاتریوت استفاده کنند. مارک هرتلینگ دراین‌باره گفت: اوکراین ماه‌ها نیاز به آماده‌سازی برای استفاده از سامانه پیشرفته ضدموشکی پاتریوت دارد. این سامانه نمی‌تواند کل خاک اوکراین را در برابر حملات موشکی، محافظت کند. وی همچنین افزود: اگر کسی تصور می‌کند با پاتریوت می‌توان کل مرز ۸۰۵ کیلومتری بین اوکراین و روسیه را محافظت کند، هیچ چیزی از عملکرد و نحوه کار این سامانه ضدموشکی نمی‌داند.
وزارت دفاع روسیه دو هفته پیش هنگام حمله موشکی گسترده به شهر کیف، پایتخت اوکراین اعلام کرد که یگان موشکی ارتش این کشور در جریان این حملات یک سامانه پاتریوت آمریکایی مستقر در این شهر را منهدم کردند. امیدوارم از خبر حمله پهپادی ناکام اوکراین به منطقه بلگورود روسیه راضی بوده باشید.

حمله پهپادی ناکام اوکراین به منطقه بلگورود روسیه  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۱۱ ۰۲:۳۶:۴۸