حمله پهپادی مقاومت اسلامی عراق به پایگاه‌های آمریکا در
سوریه

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر حمله پهپادی مقاومت اسلامی عراق به پایگاه‌های آمریکا در
سوریه
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از المیادین، مقاومت اسلامی عراق اعلام کرد که پایگاه‌های نظامی آمریکا در مناطق مختلفی از سوریه را هدف قرار داده است.
براساس بیانیه مقاومت اسلامی عراق، مجاهدان با استفاده از پهپاد، پایگاه اشغالگران آمریکایی در اردوگاه رکبان سوریه هدف قرار دادند.
نیروهای مقاومت اسلامی عراق همچنین با استفاده از پهپاد برخی دیگر از مواضع آمریکا در سوریه را هدف قرار دادند. در این ارتباط گزارش شده است که پهپادهای مقاومت اسلامی عراق، نیروهای آمریکایی را در پایگاه میدانی العمر در داخل سوریه هدف قرار دادند.
مقاومت اسلامی عراق با انتشار بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد که پایگاه اشغالگران آمریکایی در میدان نفتی العمر سوریه را با استفاده از پهپاد هدف قرار دادیم.
دو روز پیش نیز، شبکه المیادین گزارش داد که پایگاه آمریکایی «التنف» واقع در مثلث مرزی سوریه، عراق و اردن بار دیگر با استفاده از پهپاد مورد هدف قرار گرفته است. بر اساس این گزارش، پهپادهای مذکور موفق شدند برفراز پایگاه آمریکایی التنف پرواز کرده و آن را هدف حمله‌های خود قرار دهند. در همین ارتباط، گروه مقاومت اسلامی عراق اعلام کرد که پایگاه آمریکایی التنف در سوریه را هدف حملات پهپادی قرار داده است.
مقاومت اسلامی عراق عصر دوشنبه نیز پایگاه نظامیان اشغالگر آمریکا در میدان گازی «الکونیکو» در شرق سوریه را هدف راکتی شدید قرار داده بود. این گروه مقاومت عراق به دنبال جنایات و حمله‌های وحشیانه رژیم اسرایئیل علیه مردم مظلوم فلسطین به ویژه غزه و حمایت واشنگتن از این حمله‌ها به آمریکا پیشتر نیز هشدار داده بود که پایگاه‌های آن کشور در منطقه را مورد هدف قرار خواهد داد.
مقاومت اسلامی عراق همچنین بر تداوم هدف قرار دادن مواضع نیروهای اشغالگر آمریکا و پایگاه‌های آنها تاکید کرده است. مقاومت اسلامی عراق در بیانیه‌های خود تاکید می‌کند که این عملیات را در مخالفت با حضور نظامی آمریکا در منطقه و همچنین در پاسخ به جنایات و نسل کشی رژیم صهیونیستی در حق مردم غزه، انجام می‌دهد.
پیش از این یک مقام نظامی آمریکایی اعلام کرده بود: پایگاه‌ها و نظامیان آمریکایی در عراق و سوریه از روز هفدهم اکتبر ۲۰۲۳ تاکنون، (زمان اعلام آغاز عملیات مقاومت اسلامی عراق علیه آمریکایی‌ها) بیش از ۱۱۸ بار مورد حمله قرار گرفته است.
بنابر اعلام خبرنگار المیادین، مقاومت اسلامی عراق از روز هفدهم اکتبر عملیات‌های خودش را علیه پایگاه‌های اشغالگران آمریکایی در سوریه و عراق آغاز کرده و همچنان به این حمله‌ها ادامه می‌دهد. امیدوارم از خبر حمله پهپادی مقاومت اسلامی عراق به پایگاه‌های آمریکا در
سوریه
راضی بوده باشید.

حمله پهپادی مقاومت اسلامی عراق به پایگاه‌های آمریکا در
سوریه  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۰۵ ۰۲:۴۱:۰۹