حمله پهپادی به مقر نیروهای الحشدالشعبی در بغداد +
فیلم

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر حمله پهپادی به مقر نیروهای الحشدالشعبی در بغداد +
فیلم
به گزارش سوالات شرعی و احکام، شبکه المیادین از وقع انفجارهای مهیب در پایگاه نظامی موسوم به پایگاه کالسو در جنوب بغداد که پایگاه مشترک نیروهای ارتش، پلیس فدرال و نیروهای حشد الشعبی خبر داده است.
رویترز نیز به نقل از منابع ارتش عراق مدعی شده است که این انفجار در پایگاه مورد استفاده نیروهای حشد الشعبی صورت گرفته است.
خبرگزاری فرانسه هم به نقل از منابع امنیتی عراق گزارش داده است که بر اثر انفجار و بمباران یک پایگاه نظامی در عراق، حداقل یک نفر جان خود را از دست داده و تعدادی زخمی شدند.
در همین حال بسیج مردمی عراق اعلام کرد: انفجاری در مقر نیروهای الحشدالشعبی در پایگاه نظامی کالسو در منطقه المشرو در بزرگراه شمال استان بابِل رخ داد.
بلافاصله تیم تحقیقاتی در محل حاضر شد و این انفجار خسارات مادی و جراحاتی را به‌همراه داشت که پس‌از تکمیل تحقیقات اولیه جزئیات را منتشر خواهیم کرد.
العهد اعلام کرده است که دست‌کم ۸ نفر در انفجار پایگاه کالسو زخمی شدند.
همچنین رئیس کمیتۀ امنیتی فرمانداریِ بابِل نیز اعلام کرد که ۵ انفجار بر اثر حملات هواپیماهای بدون سرنشین به پایگاه نیروهای بسیج الحشد الشعبی رخ داده؛ حجم آتش‌سوزی به‌دلیل وجود درختان در اطراف پایگاه بوده.

مدیر دفتر المیادین در بغداد گزارش داده که این حملات تجاوزکارانه ورودی اصلی پایگاه کالسو، یک گاراژ خودرو و دو دفتر نیروهای حشد الشعبی را هدف قرار داده و شدت حملات قوی بوده است.
مدیر المیادین همچنین توضیح داده که ترافیک هوایی هواپیماهای آمریکایی در آسمان عراق طبق معمول فعال است و یک هواپیمای سوخت رسان در حریم هوایی عراق مشاهده شده است.
وی همچنین گفته که این مقر حشد الشعبی با سه حمله مورد هدف قرار گرفته است و حداقل ۳ نفر مجروح شده‌اند.
اما فرماندهی مرکزی آمریکا در غرب آسیا (سنتکام) مدعی شد که آمریکا هیچ حمله‌ای در داخل خاک عراق انجام نداده است.

ساعتی بعد از وقوع این انفجارها شبکه پی‌.بی‌.اس به نقل از یک مسئول آمریکایی گزارش داد که ارتش آمریکا در منطقه‌ای که حادثه در آن رخ داده، هیچ گونه فعالیتی نداشته است.
پس از ساعاتی رئیس کمیته امنیتی استان بابل عراق، از شهادت یک نیروی گردان زرهی و مجروح شدن ۶ نفر دیگر در انفجار بامداد امروز خبر داد
وی تاکید کرد که مقر حشد الشعبی در پایگاه کالسو، با موشک هدف قرار گرفته و اخبار مبنی بر حمله پهپادی صحت ندارد
دبیرکل کتائب سید الشهداا عراق نیز گفت: به کسانی که در حمله به نیروهای حشد الشعبی دست داشتند حتماً پاسخ داده می‌شود. امیدوارم از خبر حمله پهپادی به مقر نیروهای الحشدالشعبی در بغداد +
فیلم
راضی بوده باشید.

حمله پهپادی به مقر نیروهای الحشدالشعبی در بغداد +
فیلم  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۴-۲۰ ۰۲:۴۰:۰۸