حمله پهپادهای اوکراینی به پایتخت روسیه

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر حمله پهپادهای اوکراینی به پایتخت روسیه به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از اسپوتنیک، هواپیماهای بدون سرنشین اوکراینی طی شب گذشته به مسکو، پایتخت روسیه حمله کردند.
گفته شده در حمله پهپادهای اوکراینی به دو ساختمان اداری آسیب جزئی وارد شده است.
«سرگئی سوبیانین»، شهردار مسکو با تائید حمله پهپادی اوکراین علیه مسکو گفت که این حمله تلفات جانی نداشته است.
سوبیانین صبح یکشنبه در تلگرام گفت: «پهپادهای اوکراینی دیشب حمله کردند. نمای دو برج اداری مسکو سیتی (مرکز تجاری) اندکی آسیب دید، اما این حمله قربانی یا مجروح به همراه نداشته است.»
دو روز گذشته نیز وزارت دفاع روسیه از دفع حمله هوایی کیف به اهدافی در مسکو با استفاده از پهپاد در شب خبر داده و اعلام کرده بود: «بامداد امروز، تحرک رژیم کیف برای حمله تروریستی با پهپاد به اهدافی در مسکو ناکام ماند.» در بیانیه روز جمعه وزارت دفاع روسیه آمده بود: «سامانه دفاع هوایی، پهپاد دشمن را منهدم کرد.»
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که این حمله خسارات و تلفاتی به دنبال نداشته است. این در حالی است که در اوایل ماه جاری میلادی هم پنج پهپاد اوکراینی بر فراز مسکو ساقط شده بود.
یک هفته پیش نیز شهردار مسکو اعلام کرد ساعت ۴ بامداد دو پهپاد اوکراینی حمله کردند که ارتش با ابزارهای جنگ الکترونیک آنها را مختل و سرکوب و در نهایت با برخورد به ساختمان‌های غیرمسکونی سقوط کردند. در آن زمان وزارت دفاع روسیه نیز با انتشار بیانیه‌ای کوتاه اعلام کرد «امروز صبح حمله تروریستی رژیم کی‌یف با استفاده از دو هواپیمای بدون سرنشین دفع شد.» کاربران شبکه‌های اجتماعی با انتشار تصاویری نوشتند که پهپادها به ساختمان تجاریِ درحال‌ساخت برخورد و سقوط کردند و بر اثر انفجار آنها شیشه‌های منازل مسکونی اطراف شکسته شده است.راشاتودی به نقل از مقامات روسیه گزارش کرد که در این حادثه کسی صدمه ندیده و خسارت چندانی نیز وارد نشده است.
حملات پهپادی ارتش اوکراین به عمق خاک روسیه اخیراً افزایش یافته و در هفته‌های اخیر در چند نوبت پهپادهای اوکراینی به حومه مسکو شبه‌جزیره کریمه حمله کردند.
شهردار مسکو ۱۳ تیرماه نیز اعلام کرده بود که بار دیگر پهپادهای اوکراینی به مناطقی در نزدیکی مسکو حمله کردند، اما این حملات توسط نیروهای پدافند هوایی دفع شده و تمامی پهپادها منهدم شدند. بنا بر گزارش سرویس حوادث اضطراری روسیه، چهار پهپاد در روستای «والویوو» در حومه مسکو منهدم شدند و این حملات هیچ تلفات یا خسارتی در پی نداشتند.
۳۱ تیرماه نیز «سرگئی آکسیونوف»، رئیس منطقه شبه‌جزیره کریمه بدون ارائه جزئیات اعلام کرد که ارتش اوکراین تلاش دارد تا با حملات پهپادی زیرساخت‌های شبه‌جزیره کریمه را هدف قرار دهد. خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که حمله پهپادی ارتش اوکراین به مناطق مختلف کریمه، منجر به انفجار انبار مهماتی در این منطقه شده، اما آسیبی به کسی وارد نشده است.
شبه‌جزیره کریمه سال ۲۰۱۴ با برگزاری همه‌پرسی به خاک روسیه الحاق شد و از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین به صورت مدام هدف حملات ارتش اوکراین بوده، اما این حملات در هفته‌های اخیر تشدید شده است.
دو هفته پیش نیز مقامات شبه‌حزیره کریمه از وقوع یک انفجار در پل کریمه خبر داند که در پی آن دو نفر کشته و یک نفر دیگر نیز زخمی شدند. پل کریمه، شبه‌جزیره کریمه را که سال ۲۰۱۴ با برگزاری همه‌پرسی به خاک روسیه الحاق شد، به روسیه متصل می‌کند و پاییز سال گذشته نیز ارتش اوکراین این پل را منفجر کرده بود. امیدوارم از خبر حمله پهپادهای اوکراینی به پایتخت روسیه راضی بوده باشید.

حمله پهپادهای اوکراینی به پایتخت روسیه  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۳۰ ۰۲:۴۰:۰۴