حمله‌ هوایی ترکیه به مواضع شبه نظامیان کُرد در شمال عراق و
سوریه

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر حمله‌ هوایی ترکیه به مواضع شبه نظامیان کُرد در شمال عراق و
سوریه
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از اسپوتنیک، وزارت دفاع ترکیه شنبه شب با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که ارتش ترکیه در انتقام کشته شدن شماری از نظامیان خود در پایگاه ترکیه مجاور مرزهای عراق، به مواضع شبه‌نظامیان کُرد در شمال سوریه حمله کرد.
بر پایه این گزارش، جنگنده‌های در واکنش به کشته شدن گروهی از سربازان ارتش ترکیه در نقاط نظامی نزدیک به مرز عراق به دست عناصری از سازمان تروریستی «حزب کارگران کردستان» (پ‌. ک. ک)، مواضع شبه‌نظامیان کُرد (قسد) وابسته به واشنگتن، واقع در مناطق نفتی و حیاتی شمال شرق استان حسکه سوریه را بمباران کردند.
در این بیانیه آمده است که ۲۹ هدف «گروه‌های تروریستی» شامل سنگرها و انبارهای تسلیحات در حمله جنگنده‌های ترکیه‌ای منهدم شدند.
دولت ترکیه شبه‌نظامیان کُرد سوریه را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داده و می‌گوید که از این شبه‌نظامیان با تروریست‌های پ‌ک‌ک در ارتباط هستند؛ سازمان تروریستی «حزب کارگران کردستان» یا پ‌ک‌ک از سال ۱۹۸۴ علیه دولت ترکیه در حال جنگ است و در این درگیری‌ها تاکنون بیش از ۴۰۰۰۰ نفر از دو طرف کشته شده‌اند.‌ امیدوارم از خبر حمله‌ هوایی ترکیه به مواضع شبه نظامیان کُرد در شمال عراق و
سوریه
راضی بوده باشید.

حمله‌ هوایی ترکیه به مواضع شبه نظامیان کُرد در شمال عراق و
سوریه  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۲۴ ۰۲:۳۶:۳۳