حمله موشکی یمن به یک نفتکش در خلیج عدن / کشتی همچنان
می‌سوزد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر حمله موشکی یمن به یک نفتکش در خلیج عدن / کشتی همچنان
می‌سوزد
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از الجزیره، شرکت امنیت دریایی آمبری انگلیس اعلام کرد که نفتکش انگلیسی مارلین لوندا جمعه شب در جنوب شرقی عدن مورد اصابت موشک قرار گرفت و همچنان در آتش می سوزد.
از سوی دیگر خبرگزاری رویترز به نقل سخنگوی شرکت دریایی ترافیگورا گزارش داد، در پی حمله نیروهای مسلح یمن به نفتکش این شرکت در دریای سرخ، یکی از مخزن‌های کشتی آتش گرفته و تجهیزات اطفای حریق برای کنترل و مهار آتش در حال استفاده است.
نیروهای مسلح یمن جمعه شب در بیانیه‌ای اعلام کرد که در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و در پاسخ به تجاوز نظامی آمریکا و انگلیس به یمن نفتکش انگلیسی با نام مارلین لواندا را با موشک‌های ضد کشتی در خلیج عدن هدف قرار دادیم.
در ادامه این بیانیه آمده است، موشک‌ها به هدف اصابت کرده و باعث آتش سوزی در آن شده است.
پیش‌تر شرکت امنیت دریایی امبری از وقوع یک سانحه در ۶۰ مایلی جنوب شرق خلیج عدن خبر داده بود.
ساعاتی پیش نیز یک مقام پنتاگون تأیید کرده بود که یک نفتکش در خلیج عدن مورد حمله موشکی قرار گرفته است.
گفته شده این حمله موشکی در شرایطی صورت گرفته که همزمان یک کشتی ائتلاف دریایی آمریکا برای کمک رسانی به آن در راه بوده است.
مقام پنتاگون در این ارتباط به الجزیره گفت: «یک نفتکش در نتیجه اصابت موشک بالستیک ضد کشتی که توسط یمنی‌ها شلیک شده بود، آسیب دید.»
این مقام پنتاگون افزود: «ما تأیید می‌کنیم که یک نفتکش با موشک بالستیک ضد کشتی آسیب دیده و مورد اصابت موشکی قرار گرفته است، هرچند این نفتکش هیچ تلفاتی در بین خدمه خود در اثر اصابت موشک شلیک شده از یمن نداشته است.» امیدوارم از خبر حمله موشکی یمن به یک نفتکش در خلیج عدن / کشتی همچنان
می‌سوزد
راضی بوده باشید.

حمله موشکی یمن به یک نفتکش در خلیج عدن / کشتی همچنان
می‌سوزد  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۲۷ ۰۲:۳۸:۳۶