حمله رژیم صهیونیستی به سوریه در پی شلیک موشک به بلندی‌های
جولان

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر حمله رژیم صهیونیستی به سوریه در پی شلیک موشک به بلندی‌های
جولان
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از شبکه خبری المیادین، حمله‌های توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی به حومه غربی درعا، در مجاورت بخش جنوبی جولان اشغالی، خسارات مادی برجای گذاشت.
خبرنگار المیادین گزارش داد که حومه غربی درعا در جنوب سوریه هدف توپخانه‌های اسراییل قرار گرفته است.
برخی این حمله را در پاسخ به حمله راکتی و موشکی از سوریه به جولان اشغالی این کشور دانسته‌اند.
هنوز گزارشی از زخمی یا تلفات این تجاوز اعلام نشده است.
پیش از این، منابع رژیم صهیونیستی دوشنبه شب از شلیک چند موشک از سوریه به سمت جولان اشغالی خبر دادند.به دنبال این حمله، آژیر خطر در جولان و مناطقی در شمال فلسطین اشغالی به صدا درآمد.
چند روز پیش در روز دوشنبه چهارم دی‌ماه نیز، رژیم صهیونیستی به منطقه زینبیه در حومه دمشق حمله کرد که در اثر این تجاوز ناجوانمردانه و غیرقانونی، سردار سید رضی موسوی معروف به سیدرضی از مستشاران باسابقه سپاه پاسداران در سوریه به شهادت رسید.
در همین ارتباط نیز به تازگی وزارت خارجه سوریه با ارسال ۲ نامه به دبیر کل و شورای امنیت سازمان ملل متحد ترور سردار شهید سید رضی موسوی، مستشار نظامی سفارت ایران در دمشق از سوی رژیم صهیونیستی را نقض آشکار کنوانسیون وین دانست.
وزارت خارجه سوریه در این نامه‌ها این حمله رژیم صهیونیستی را نقض حاکمیت سوریه و در راستای تلاش اشغالگران صهیونیست جهت گسترش حمله‌های خود، تنش‌زایی در منطقه و سرپوش‌نهادن بر جنایت‌های روزانه آنان در حق ملت فلسطین عنوان کرد.
این نهاد سوری تاکید کرد: سوریه بر حق دفاع از حاکمیت، استقلال و یکپارچگی اراضی خود که در ماده ۵۱ منشور ملل متحد مورد تاکید قرار گرفته، پافشاری می‌کند و اعلام می‌دارد که حمله‌های وحشیانه اسراییل باعث ممانعت از ادامه مبارزه با تروریسم مورد حمایت از سوی اسراییل و حامیان آن و بازستاندن اراضی ما نخواهد شد.
وزارت خارجه سوریه از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست با مسوولیت‌پذیری به سیاست‌های خصمانه رژیم صهیونیستی که خطر شعله‌ورشدن آتش درگیری در منطقه و تهدیدنمودن صلح و امنیت منطقه و جهان را در پی دارد پایان دهد. امیدوارم از خبر حمله رژیم صهیونیستی به سوریه در پی شلیک موشک به بلندی‌های
جولان
راضی بوده باشید.

حمله رژیم صهیونیستی به سوریه در پی شلیک موشک به بلندی‌های
جولان  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۰۲ ۰۲:۳۷:۵۰