حمله راکتی مقاومت فلسطین به اشکول

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر حمله راکتی مقاومت فلسطین به اشکول به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، منابع عبری زبان از حمله راکتی از نوار غزه به اشکول در مجاورت این باریکه خبر دادند.
این منابع تاکید کردند که چند راکت از مرکز نوار غزه شلیک و به منطقه اشکول اصابت کرده است.
همچنین خبرنگار شبکه ۱۴ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد روز دوشنبه اگر سخت‌ترین روز نبرد در نوار غزه نبوده باشد، قطعاً یکی از سخت‌ترین روزها بوده است.
منبع مذکور اشاره کرد که دو حادثه بسیار خطرناک در جنوب نوار غزه اتفاق افتاده که اجازه انتشار جزئیات آن داده نشده است.
در همین حال، برخی منابع عبری زبان گفته‌اند که نیروهای اسراییلی که تعداد آن‌ها ۴۰ نظامی بوده، در کمین سخت قسام در خان یونس گرفتار شدند.
منابع اسراییلی تاکید کردند که یک تونل بمب‌گذاری شده پس از ورود نیروهای اسراییلی منفجر شده است.
به گفته این منابع، بالگردهای اسراییلی برای انتقال کشته‎ها و مجروحان راهی جنوب نوار غزه شدند.
در همین راستا، برخی منابع اسراییلی نیز گفتند در حادثه‌ای خطرناک در جنوب نوار غزه، تعدادی خانه بمب‌گذاری شده در این منطقه پس از ورود نظامیان اسراییلی منفجر شدند که طی آن شمار زیادی نظامی و افسر اسراییلی کشته و زخمی شدند.
حداقل دو فروند بالگرد اسراییلی در جنوب نوار غزه مشاهده شده که در حال انتقال کشته‌ها و زخمی‌های ارتش رژیم صهیونیستی بودند.
شبکه الجزیره نیز اعلام کرد که بنا به گفته برخی منابع اسرائیلی امروز ۲۰ نظامی اسرائیلی در عملیات مقاومت فلسطینی در منفجر کردن دو ساختمان و فرو ریختن ساختمان دیگری در خانیونس در جنوب نوار غزه کشته و زخمی شده‌اند.
این در حالی است که برخی منابع اسرائیلی تعداد نظامیان گرفتار شده در این تله‌های انفجاری را ۴۰ نفر برآورد کرده‌اند.
منابع عبری زبان تاکید کردند نیروهای اسرائیلی که در تله‌های انفجاری مقاومت گرفتار شدند، در حال آماده شدن برای منفجر کردن ۱۲ ساختمان دیگر در خان یونس بودند.
العربیه نیز گزارش داده که ۲۲ نظامی اسرائیلی بر اثر انفجار دو ساختمان، هدف قرار دادن یک تانک و انفجار یک تونل در خان یونس کشته شدند.
همزمان، «سامی ابوزهری»، از رهبران جنبش حماس تاکید کرد که موضع آمریکا کاملاً همسو با موضوع رژیم صهیونیستی در غزه است و دو طرف تنها در برخی جزئیات با هم اختلاف دارند.
ابوزهری اظهار داشت مادامی که جنگ در غزه متوقف نشود، هیچ توافقی (برای مبادله اسرا) وجود نخواهد داشت.
از سوی دیگر، ظاهرات ضددولتی خانواده‌های اسرای اسراییلی در قدس به مانند چند شب گذشته دنبال شد.
گفته شده که خانواده‌های اسرای اسراییلی در غزه، مقابل محل اقامت نتانیاهو در خیابان غزه در شهر قدس دست به تظاهرات زدند.
شماری از معترضین اعلام کردند مقابل محل اقامت نتانیاهو تحصن خواهند کرد.
معترضین خواستار امضای فوری توافق مبادله اسرا با حماس به منظور آزادی اسرای اسراییلی در غزه شدند.
اعتراضات شهرک‌نشینان و خانواده‌های اسیران صهیونیست نزد مقاومت در غزه به سیاست‌های بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و کابینه وی همچنان ادامه دارد.
شب گذشته نیز شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که کمیته خانواده‌های اسیران صهیونیست نزد مقاومت در غزه، اعلام کرده در برابر محل اقامت نتانیاهو دست به تحصن خواهند زد تا مطالباتشان در آزادی بی قید و شرط این اسیران محقق شود.
این تحصن در حالی برگزار می‌شود که تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مخالفت قاطع خود با شرط‌های اعلامی از سوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس برای توافق تبادل اسیران میان این رژیم و مقاومت فلسطین را اعلام کرده است. امیدوارم از خبر حمله راکتی مقاومت فلسطین به اشکول راضی بوده باشید.

حمله راکتی مقاومت فلسطین به اشکول  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۲۳ ۰۲:۳۹:۵۳