حمله راکتی به پایگاه ارتش آمریکا در میدان گازی «کونیکو»
سوریه

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر حمله راکتی به پایگاه ارتش آمریکا در میدان گازی «کونیکو»
سوریه
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از الجزیره، برخی منابع از شنیدن صدای انفجار در میدان گازی کونیکو در حومه شمالی دیرالزور سوریه خبر داده‌اند.
گفته شده این انفجارها ناشی از هدف قرار دادن پایگاه ارتش آمریکا در میدان گازی «کونیکو» واقع در شرق سوریه با چندین راکت و موشک بوده است.
هنوز جزئیاتی از خسارات و آسیب‌های احتمالی به این پایگاه نظامی اعلام نشده و به نظر می‌رسد که پایگاه آمریکایی مذکور از سوی گروه‌های مقاومت هدف قرار گرفته است.
این دومین حمله به پایگاه نظامی مذکور در سوریه طی کمتر از ۱۰ روز گذشته است.
هفته گذشته نیز گروه مقاومت اسلامی عراق با صدور بیانیه‌ای مسؤولیت حمله به پایگاه نظامیان آمریکا در میدان گازی کونیکو را به عهده گرفت. گروه مقاومت اسلامی عراق در این بیانیه اعلام کرد: مجاهدان مقاومت اسلامی عراق پایگاه اشغالگران آمریکایی را در میدان گازی کونیکو در شمال شرق دیرالزور هدف حملات موشکی قرار دادند و اهداف با دقت مورد اصابت قرار گرفت.
منابع محلی اعلام کردند که در پی این حمله، نظامیان آمریکایی مستقر در این پایگاه به حالت آماده باش درآمده و جنگنده‌ها و بالگردهای آمریکایی نیز برفراز منطقه پرواز کردند.
مقاومت اسلامی عراق همچنین مسؤولیت حمله به پایگاه آمریکایی «التنف» واقع در مثلث مرزی سوریه، عراق و اردن با استفاده از ۳ پهپاد را نیز به عهده گرفت. پهپادهای مذکور موفق شدند بر فراز پایگاه آمریکایی التنف پرواز کرده و آن را هدف حملات خود قرار دهند.
مقاومت اسلامی عراق همچنین با صدور بیانیه‌ای ضمن هشدار درباره افزایش حملات به اشغالگران آمریکایی، از هدف قرارگرفتن ۲ پایگاه آمریکایی «عین الاسد» در استان الانبار عراق و «الحریر» واقع در شمال این کشور خبر داد و افزود که این پایگاه‌ها به وسیله پهپاد و بصورت دقیق مورد هدف قرار گرفتند.
از سوی دیگر، در پی افزایش حملات علیه نیروهای امریکایی در عراق و سوریه، روز دوشنبه گذشته وزارت دفاع آمریکا به گمانه‌زنی‌ها در مورد دست داشتن مستقیم ایران در این حملات پاسخ داده است‌. وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) روز دوشنبه، ۲۳ اکتبر، گزارش داد که هیچ دستور مستقیم از سوی ایران مشاهده نشده که حاوی پیام حمله به نیروهای امریکایی باشد.
بر پایه این گزارش، «پاتریک رایدر» سخنگوی پنتاگون گفته است: «ما دستور مستقیمی ندیده‌ایم که مثلاً مقام رهبری ایران بگوید که بیرون بروید و این کار را بکنید.»
با این حال، وزارت دفاع آمریکا خاطرنشان می‌کند که در نهایت ایران را مسؤول این حملات می‌داند، زیرا حمله از سوی گروه‌های تحت حمایت این کشور صورت گرفته است.
در همین حال، مقام‌های امنیتی ایران به رویترز گفته‌اند که استراتژی‌شان این است که نیروهای نیابتی خاورمیانه مانند حزب الله حملات محدودی را به اهداف اسرائیل و آمریکا دنبال کنند، اما از تشدید تنش بزرگ که پای تهران را به معرکه بکشاند اجتناب کنند.
در همین راستا، در پی حملات راکتی و پهپادی مقاومت عراق روز دوشنبه، پایگاه‌های ارتش اشغالگر آمریکا واقع در سوریه، سه پایگاه آمریکایی «الشدادی» و «التنف» و پایگاه ارتش اشغالگر در میدان نفتی «العمر» سوریه هدف حملات قرار گرفتند. در همین راستا، شبکه خبری المیادین نیز تأیید کرد که نیروهای آمریکایی در میدان العمر در حومه دیرالزور (شرق سوریه) و پایگاه‌های التنف و الشدادی (شمال شرق سوریه) با بمباران‌های متعدد هدف قرار گرفتند.
‌نیروهای امریکایی از زمان آغاز درگیری اسرائیل و حماس در ۷ اکتبر، بارها مورد هدف موشک‌ها و هواپیماهای بدون سرنشین قرار گرفته‌اند. در آخرین رویداد، نیروهای امریکایی روز دوشنبه در سوریه هدف دو حمله پهپادی قرار گرفتند که توسط پدافند هوایی خنثی شدند. امیدوارم از خبر حمله راکتی به پایگاه ارتش آمریکا در میدان گازی «کونیکو»
سوریه
راضی بوده باشید.

حمله راکتی به پایگاه ارتش آمریکا در میدان گازی «کونیکو»
سوریه  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۲۷ ۰۲:۳۹:۴۰