حمله جیش‌الظلم به مقر نظامی در راسک و چابهار ناکام
ماند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر حمله جیش‌الظلم به مقر نظامی در راسک و چابهار ناکام
ماند
به گزارش خبرنگار سایت احکام، شامگاه چهارشنبه حمله گروهک تروریستی جیش الظلم با حمله مسلحانه به چند مقر نظامی در شهرستان‌های جنوبی استان سیستان و بلوچستان قصد ضربه زدن به مقرها را داشت که با مقاومت رزمندگان با شکست روبرو شد.
نیروهای گروهک تروریستی جیش‌الظلم در ابتدای آغاز درگیری در شهرستان راسک، از ارتفاعات سمت بیمارستان راسک به مقر سپاه آتش گشودند که با پاسخ متقابل نیروهای سپاه مواجه شدند.
علیرضا مرحمتی در این باره در گفت‌وگو با خبرنگار سایت احکام اظهار کرد: ساعت ۱۰ شب گذشته حمله تروریستی به مقر نظامی راسک و چابهار صورت گرفت.
وی از شکست تروریست‌ها در ورود به مقر سپاه در راسک خبر داد و افزود: تروریست‌ها در شهرستان راسک طی حمله مسلحانه، قصد داشتند وارد مقر سپاه شوند که با تبادل آتش نظامیان، ناموفق بودند اما درگیری در این منطقه همچنان ادامه دارد.
شهادت ۳ نفر از مدافعان وطن
مرحمتی گفت: در این حملات سه نفر از نیروی‌های نظامی شهید شده و تعدادی از تروریست‌ها نیز به هلاکت رسیده‌اند.
معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با آمادگی که نیروهای نظامی و انتظامی داشتند با مهاجمان برخورد شده و تعدادی از این مهاجمان کشته و زخمی شدند.
جانشین کلانتری ۱۱ چابهار شهید شد
«عباس میر» جانشین کلانتری ۱۱ چابهار که در درگیری با تروریست‌های جیش الظلم مجروح شده بود، به شهادت رسید. ستوان کریمی از مأموران کلانتری ۱۱ چابهار دومین شهید حمله گروهک تروریستی جیش الظلم به این کلانتری است که پس از جانشین این کلانتری به شهادت رسید.
گروهک جیش الظلم مسؤولیت حمله را برعهده گرفت
گروهک جیش الظلم در بیانیه‌ای مسؤولیت این حملات تروریستی را بر عهده گرفته و در این بیانیه از هدف قرار گرفتن ١٠ نفر در نزدیک بیمارستان امام علی علیه السلام چابهار در کمین خود خبر داده اما تاکنون هیچکدام از مسؤولین و نهاد امنیتی یا انتظامی و اطلاعاتی این موضوع را تأیید یا تکذیب نکرده است.
کشته شدن ۲ تروریست
بر اساس اطلاعات موجود، سه عملیات تروریستی به صورت همزمان در کلانتری ۱۱ چابهار، سپاه چابهار و سپاه شهرستان راسک انجام شده است.
گزارش‌های اولیه حاکی از کشته شدن حداقل دو تروریست در حمله به سپاه راسک است. منابع خبری از پایان تیراندازی‌ها در راسک و آغاز عملیات پاکسازی و تعقیب مهاجمان در منطقه خبر داده‌اند.
صدای تیراندازی در دریابانی چابهار نیز به‌دلیل ناتوانی تروریست‌ها در خروج از حلقه محاصره نیروهای مدافع امنیت و ادامه درگیری است.
تصاویر از حمله تروریستی به چند مقر نظامی در جنوب سیستان و بلوچستان

این تصاویر تعدادی از مردم را نشان می‌دهد که با شنیدن صدای تیراندازی، برای تماشا به خیابان آمده‌اند. این چندمین بار است پس از آغاز عملیات طوفان الاقصی و تحت فشار قرارگرفتن رژیم صهیونیستی در عرصه میدانی، گروهک تروریستی جیش الظلم علیه مردم و حافظان امنیت کشور دست به اقدام تروریستی و ایذایی می‌زند.
درگیری‌ها در راسک و چابهار تداوم دارد
سید مجید میراحمدی، معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در گفت‌وگو با شبکه خبر، افزود: تروریست‌ها در راسک در حال حاضر در محاصره کامل قرار گرفته‌اند و درگیری‌ها در این منطقه، همچنان ادامه دارد.
دبیر شورای امنیت کشور اضافه کرد: در چابهار نیز تروریست‌ها توانسته‌اند به محیط مقر دریابانی سپاه وارد شود اما با توجه به اقدام نیروهای نظامی مستقر، در حال حاضر زمین گیر شده‌اند، تعدادی از آنها زخمی شده و خبرهایی مبنی بر کشته شدن یکی از تروریست‌های وارد شده به این مقر نظامی نیز رسیده که صحت آن در حال بررسی است.
وی ادامه داد: تروریست‌های وارد شده به محیط دریابانی، در حال حاضر در محاصره کامل قرار گرفته‌اند، برخی از تروریست‌ها در بیرون این مقر نظامی در ساختمان‌های اطراف مستقر شده و تیراندازی کور به سمت این نهاد نظامی دارند و مقابله با آنان توسط حافظان امنیت به صورت شجاعانه ادامه دارد.

وی هرگونه خبر مبنی بر شنیده شدن صدای تیراندازی و یا حمله تروریستی به جز شهرهای راسک و چابهار را تکذیب و بیان کرد: تروریست‌ها به قصد تصرف مقرهای نظامی و انتظامی اقدام به حمله کرده‌اند که خوشبختانه نه تنها موفق نشده‌اند، بلکه هم اکنون در محاصره کامل قرار دارند.
وی تصریح کرد: براساس آمار اولیه که هنوز قطعی نیست، سه نفر از نیروهای حافظ امنیت که از نیروهای انتظامی و سپاه بوده‌اند در این درگیریها تاکنون شهید شده‌اند و تعدادی از عناصر تروریستی نیز کشته و زخمی شده‌اند.
جیش الظلم در خط مقدم دفاع از رژیم صهیونیستی

هم‌زمان با واکنش احتمالی ایران به جنایت صهیونیست‌ها در سوریه، گروهک‌های تروریستی در شرق کشور برای ایجاد ناامنی در برخی شهرهای مرزی مأموریت یافتند. این اقدام ایذایی، با واکنش سریع و به موقع نیروهای امنیتی و انتظامی ناکام ماند.
اکانت‌های توئیتری متعلق به رژیم صهیونیستی با ضریب دادن به عملیات‌های تروریستی امشب در راسک و چابهار سعی دارند از این اقدام تروریستی حمایت رسانه‌ای کنند. امیدوارم از خبر حمله جیش‌الظلم به مقر نظامی در راسک و چابهار ناکام
ماند
راضی بوده باشید.

حمله جیش‌الظلم به مقر نظامی در راسک و چابهار ناکام
ماند  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۴-۰۴ ۰۲:۴۳:۲۵