حمله تلافی‌جویانه مقاومت عراق به پایگاه نظامی آمریکا در
دیرالزور

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر حمله تلافی‌جویانه مقاومت عراق به پایگاه نظامی آمریکا در
دیرالزور
به گزارش سوالات شرعی و احکام، مقاومت اسلامی عراق در بیانیه‌ای از هدف قرار دادن پایگاه آمریکایی کونیکو در سوریه خبر داد.
در پی حملات هوایی آمریکا به مقر نیروهای مقاومت و الحشد الشعبی عراق، پایگاه غیرقانونی اشغالگران آمریکا در میدان نفتی-گازی کونیکو در استان دیرالزور سوریه هدف موشک قرار گرفت.
گفتنی است هنوز فردی یا گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است. با این حال، این پایگاه از زمان تجاوز زمینی ارتش رژیم صهیونیستی به غزه و کشتار در این منطقه، در کنار سایر پایگاه‌های آمریکا در عراق و سوریه هدف حملات تلافی‌جویانه قرار گرفته است.
از سوی دیگر، ساعتی پیش آمریکا اعلام کرد که در پاسخ به حملات موشکی چهار روز پیش به عین الاسد، مناطقی را در عراق که مدعی شده برای شلیک به این پایگاه‌ها استفاده شده، هدف قرار داده است.
در تجاوز نظامی بامدادی آمریکا به عراق، ۲ نیروی الحشد الشعبی شهید و ۴ تن دیگر زخمی شده‌اند.
مقاومت اسلامی عراق تاکنون ده‌ها بار پایگاه‌های آمریکا را در شرق و شمال شرق سوریه و در غرب و شمال عراق هدف حمله پهپادی و راکتی قرار داده است.
مقاومت عراق، آمریکا را مسؤول اصلی حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه می‌داند و تاکید کرده است که تا زمان توقف تجاوزات علیه غزه به حملات خود ادامه خواهد داد.
دو روز پیش نیز، روزنامه نیویورک تایمز به نقل از مقامات وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده بود که در حملات اخیر به پایگاه‌های نظامیان آمریکایی در عراق و سوریه حدود ۷۰ نظامی زخمی شده‌اند.
این مقامات پنتاگون همچنین اذعان کردند که شماری از نظامیان آمریکایی بر اثر این حملات دچار آسیب و ضربه مغزی شده‌اند.
اذعان مقامات پنتاگون به زخمی شدن ۷۰ نظامی آمریکایی در حملات اخیر به پایگاه‌های آنها در عراق و سوریه در حالی است که در تازه‌ترین دور حملات مقاومت اسلامی عراق به پایگاه‌های نظامیان آمریکایی، رسانه‌های خبری عراقی عصر شنبه گزارش دادند که ۴۰ راکت و موشک به سمت پایگاه عین الاسد در غرب عراق شلیک شده است.
ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام هم در پی حمله موشکی و راکتی بی‌سابقه و گسترده مقاومت عراق به پایگاه نظامیان آمریکایی در عین الاسد اعلام کرد که در حال انجام معاینات و بررسی میزان آسیب‌های مغزی وارد شده به شماری از نظامیان آمریکایی در جریان حمله موشکی شامگاه شنبه به این پایگاه هستند. امیدوارم از خبر حمله تلافی‌جویانه مقاومت عراق به پایگاه نظامی آمریکا در
دیرالزور
راضی بوده باشید.

حمله تلافی‌جویانه مقاومت عراق به پایگاه نظامی آمریکا در
دیرالزور  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۲۴ ۰۲:۳۶:۳۴