حمله اخیر جنگنده های صهیونیستی به فرودگاه دمشق تلفات جانی
نداشت

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر حمله اخیر جنگنده های صهیونیستی به فرودگاه دمشق تلفات جانی
نداشت
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از اسپوتنیک، سرلشکر «اولگ یگوروف»، معاون مرکز روسی آشتی سوریه با اشاره به تجاوز اخیر جنگنده رژیم صهیونیستی به سوریه گفت: «نیروی هوایی اسرائیل فرودگاه‌های دمشق و دیماس در سوریه را هدف قرار داد.»
این مقام روسی با انتشار پیامی گفته است که در بازه زمانی ۲۳:۰۲ تا ۲۳:۰۸ روز ۲۱ اکتبر، چهار جنگنده تاکتیکی F-16 نیروی هوایی اسرائیل از بلندی‌های جولان با چهار موشک کروز و هشت بمب هدایت شونده به فرودگاه‌های دمشق و دیماس حمله کردند.
در بیانیه معاون مرکز آشتی سوریه آمده است: «همانطور که مشخص شد، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی ایستگاه راداری نیروهای مسلح سوریه و باند فرودگاه دیماس را هدف قرار دادند و در مقابل سامانه‌های پدافند هوایی سوریه نیز به نوبه خود توانستند دو موشک کروز و چهار بمب هدایت شونده را منهدم کنند.»
این بیانیه همچنین تاکید می‌کند که این حمله هیچ تلفات جانی در میان پرسنل حاضر در فرودگاه‌ها نداشته است.
بیانیه مرکز روسی آشتی سوریه پس از آن اعلام می‌شود که خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) شامگاه جمعه از مقابله پدافند هوایی ارتش سوریه با حمله موشکی رژیم صهیونیستی در آسمان دمشق و منطقه جنوبی سوریه خبر داد.
بر اساس این گزارش، خبرگزاری سانا شامگاه جمعه از شنیده شدن صدای انفجار در آسمان حومه دمشق پایتخت سوریه خبر داده و افزود که پدافند هوایی ارتش در حال مقابله با تجاوز موشکی اسرائیل به دمشق و منطقه جنوبی سوریه است.
در همین راستا، یک منبع نظامی گفت: حدود ساعت ۲۳:۰۳ شامگاه جمعه دشمن اسرائیلی با شلیک چند موشک از طرف شمال شرقی دریاچه طبریا چند نقطه در اطراف شهر دمشق را هدف قرار داد.
این منبع افزود که پدافند هوایی ارتش سوریه اکثر موشک‌های شلیک شده را رهگیری و منهدم کرد و این حمله تنها خسارات مادی بر جا گذاشت.
رژیم صهیونیستی در روز شنبه ۱۷ سپتامبر گذشته هم دست به حمله جدید به سوریه زده بود. مرکز آشتی روسیه در سوریه اعلام کرد که این حمله هوایی توسط ۴ فروند جنگنده اف ۱۶ متعلق به اسرائیل انجام شد.
لازم به ذکر است که با وجود تکرار تجاوزات رژیم صهیونیستی به سوریه تا کنون سازمان ملل و شورای امنیت اقدامی جهت توقف این اقدامات تجاوزکارانه انجام نداده‌اند.
صهیونیست‌ها تا کنون بارها مناطق مختلف سوریه از جمله مناطق مسکونی را هدف تجاوز نظامی قرار داده‌اند. دولت دمشق نیز تا به حال چندین مرتبه در نامه‌هایی به مقامات سازمان ملل، خواستار اتخاذ تدابیری برای جلوگیری از تکرار تجاوزات نظامی صهیونیست‌ها به سوریه شده است.
پیشتر، «فیصل المقداد» وزیر امور خارجه سوریه در سخنرانی در مجلس این کشور گفته بود: اسرائیل با متحدانش یعنی آمریکا، غرب استعمارگر و رژیم ترکیه حامی تروریسم در منطقه بوده و خواهد ماند و از انجام هر گونه تجاوز به منظور تضمین تداوم گروه‌های تروریستی و جلوگیری از فروپاشی آنها دریغ نخواهد کرد و تجاوزات اخیر به خاک سوریه نیز در همین چارچوب قابل تفسیر است که نشان از محاسبات اشتباه و احمقانه تل آویو دارد. امیدوارم از خبر حمله اخیر جنگنده های صهیونیستی به فرودگاه دمشق تلفات جانی
نداشت
راضی بوده باشید.

حمله اخیر جنگنده های صهیونیستی به فرودگاه دمشق تلفات جانی
نداشت  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۲۳ ۰۲:۴۶:۵۰