حمله آمریکا به گروه‌های مقاومت در عراق

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر حمله آمریکا به گروه‌های مقاومت در عراق به گزارش سوالات شرعی و احکام، یک مقام دفاعی آمریکا به نشنال گفت که نیروهای آمریکایی بامداد سه شنبه به حمله به پایگاه هوایی عین الاسد در عراق پاسخ دادند و فرماندهی مرکزی آمریکا در منطقه موسوم به سنتکام نیز همزمان گفت که این عملیات منجر به تلفات نیروهای مقابل شده است.
این مقام نظامی آمریکا ادعا کرد که نیروهای آمریکایی «در دفاع از خود در برابر کسانی که حمله را انجام دادند» پس از یک حمله که منجر به «جراحات جزیی به پرسنل آمریکایی و آسیب به زیرساخت‌ها شد» به این حملات پاسخ دادند.
در حالی که این مقام نظامی از ارایه جزییات بیشتر در مورد این حمله خودداری کرد، اما همزمان مدعی شد که در این حمله هوایی یک وانت متعلق به یک گروه مسلح شیعه مورد حمایت ایران در عراق در غرب بغداد مورد حمله واقع شده است.
همچنین دو مقام امنیتی عراق به نشنال گفتند که این خودرو در بزرگراهی در حومه غربی ابوغریب بغداد در حال حرکت بود که حدود ساعت ۴:۳۰ صبح به آن حمله می‌شود. آمریکا جزییات بیشتری را درباره ادعای خود ارایه نکرده است.
از سوی دیگر ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا در منطقه موسوم به سنتکام در بیانیه ای اقدام نظامی علیه گروه‌های مسلح در عراق را تأیید کرد و گفت: «یک جنگنده AC-۱۳۰ با عوامل حمله موشکی به پرسنل ایالات متحده و ائتلاف در پایگاه هوایی الاسد درگیر شده است.»
این اولین حمله آمریکا به داخل عراق از زمان آغاز جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه است که تحولی جدید را رقم می زند. پیش از این، ایالات متحده حملات هوایی تلافی جویانه را علیه مواضع گروه‌های مسلح در سوریه انجام داده بود.
«سابرینا سینگ»، معاون سخنگوی پنتاگون هم گفت که این اولین حمله ایالات متحده در عراق از زمان آغاز حملات گروه‌های مسلح به پرسنل آمریکایی در منطقه از اواسط اکتبر است.
سرتیپ «پت رایدر»، سخنگوی پنتاگون هم در بیانیه‌ای تایید کرد که در حمله به پایگاه هوایی الاسد حداقل هشت نفر زخمی شده‌اند. سرتیپ رایدر گفت که گروه‌های مسلح در حمله خود به اهداف آمریکا در عراق از «موشک بالستیک نزدیک برد» استفاده کرده بودند.
پس از حمله غافلگیرانه حماس به اسرائیل در ۷ اکتبر، گروه‌های شبه‌نظامی مرتبط با ایران حملات گسترده‌ای را به پایگاه‌های میزبان نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه با هواپیماهای بدون سرنشین و موشک آغاز کردند.
براساس گزارش‌های رسمی، آمریکا ۹۰۰ سرباز در سوریه و ۲۵۰۰ سرباز در عراق دارد.
روز گذشته مقاومت اسلامی عراق حمله دیگری را به یکی از پایگاه‌های اشغالگران آمریکایی در سوریه انجام داد. مقاومت اسلامی عراق اعلام کرد که پایگاه اشغالگران آمریکایی در منطقه الشدادی واقع در جنوب شهر حسکه سوریه را با موشک مورد حمله قرار داده و این موشک‌ها به صورت مستقیم به این پایگاه برخورد کرده‌اند.
ظهر دیروز نیز پایگاه آمریکایی عین‌الاسد در غرب عراق از سوی مقاومت اسلامی عراق هدف قرار گرفت.
یکی از مسئولان آمریکایی در گفت‌وگو با الجزیره اذعان کرد که در حمله موشکی دیروز به پایگاه عین‌السد ۱۰ نظامی آمریکایی زخمی شده‌اند.
گفتنی است مقاومت اسلامی عراق در حمایت از ملت مظلوم فلسطین در غزه و در واکنش به جنایت‌های ارتش رژیم صهیونیستی علیه آنان به عملیات طوفان الاقصی پیوسته است و پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراق و سوریه را با پهپاد و موشک مورد هجوم قرار می‌دهد؛ چرا که آمریکا بزرگترین حامی رژیم کودک‌کش صهیونیستی و عامل تداوم جنایت‌های این رژیم در حق ملت فلسطین به شمار می‌آید. امیدوارم از خبر حمله آمریکا به گروه‌های مقاومت در عراق راضی بوده باشید.

حمله آمریکا به گروه‌های مقاومت در عراق  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۲۲ ۰۲:۳۸:۰۲