حملات هوایی اشغالگران آمریکایی به البوکمال در مرز سوریه و
عراق

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر حملات هوایی اشغالگران آمریکایی به البوکمال در مرز سوریه و
عراق
به گزارش سوالات شرعی و احکام، دیده بان حقوق بشر سوریه وابسته به گروه‌های معارض سوری اعلام کرده است که حداقل ۲۰ نفر از نیروهای ایرانی در حملات هوایی آمریکا در پایگاه نظامی مستفر در مرز سوریه و عراق کشته و یا زخمی شدند.
براساس ادعای این رسانه عرب زبان مستقر در لندن، در آمار اولیه حمله هوایی آمریکا به یک پایگاه نظامی و یک محموله تسلیحاتی در شهر البوکمال و اطراف آن در نزدیکی مرز سوریه و عراق، حدود ۲۰ کشته و زخمی به چشم می‌خورد و دیده بان حقوق بشر سوریه ملیت شهدا و زخمی شدگان حمله هوایی آمریکا را ایرانی عنوان کرده است.
به ادعای منابع دیده بان حقوق بشر سوریه، در میان شهدای این بمباران، اعضایی از ملیت‌های غیر سوری به غیر از شهدای ایرانی نیز دیده می‌شود که در این مورد نیز جزییات و مشخصات این افراد مورد اشاره قرار نگرفته است.
از طرفی صابرین نیوز نیز با انتشار خبری مبنی بر حمله هواپیماهای اشغالگر آمریکا به شهر البوکمال در مرز عراق و سوریه تعداد شهدا را ۴ نفر اعلام کرده و به زخمی شدند تعدادی در این حملات اشاره کرده است.
هنوز جزییات دقیقی از این حادثه و تعداد دقیق شهدا و یا مجروحان حمله هوایی آمریکا اعلام نشده است، اما به نظر می‌رسد که بمباران یک پایگاه نظامی در منطقه مرزی البوکمال با خسارات و احتمالاً تلفاتی همراه بوده است.
از سوی دیگر، مقاومت اسلامی عراق نیز طی شامگاه گذشته و بامداد امروز برخی از پایگاه‌های آمریکا در منطقه را هدف قرار داد.
در همین ارتباط، پس از آنکه گروه مقاومت اسلامی عراق اعلام کرد که پایگاه «خراب الجیر» نظامیان آمریکایی را در عمق خاک سوریه هدف قرار داده است، همچنین بیانیه دیگری از سوی مقامت اسلامی عراق صادر شد که در آن اعلام شده است که پایگاه آمریکایی‌ها در شهر الشدادی در جنوب الحسکه سوریه با شلیک موشک هدف قرار گرفته شد.
بیانیه مقاومت اسلامی عراق در این ارتباط گفته است: «مجاهدان ما با یک گلوله موشک به پایگاه اشغالی الشدادی در سوریه حمله کردند که گلوله موشک نیز به اهداف مورد نظر اصابت کرد.»
خبرنگار المیادین در بغداد هم تأیید کرد که نیروهای آمریکایی در پایگاه حریر در کردستان عراق هدف قرار گرفتند. منابع المیادین گفته‌اند که این بمباران از سوی نیروهای مقاومت عراق مقر اطلاعات نظامی آمریکا در پایگاه حریر را هدف قرار داده است.
شامگاه روز گذشته نیز گروه مقاومت اسلامی عراق پس از آنکه پایگاه «خراب الجیر» نظامیان آمریکایی را در عمق خاک سوریه هدف قرار داد، در بیانیه‌ای اعلام کرد: در راستای تداوم رویکرد ما برای مقابله با اشغالگران آمریکایی در عراق و منطقه و در پاسخ به جنایت‌های رژیم صهیونیستی در نوار غزه، مجاهدان مقاومت اسلامی عراق پایگاه «خراب الجیر» نظامیان آمریکایی را در عمق خاک سوریه هدف حملات راکتی قرار دادند و راکت‌ها با دقت به اهداف خود اصابت کرد.
دو روز پیش از این نیز، مقاومت اسلامی عراق از عملیات جدید خود علیه یکی از پایگاه‌های نظامیان آمریکایی در منطقه خبر داده بود و مقاومت اسلامی عراق اعلام کرد که پایگاه نظامیان آمریکایی در میدان گازی کونیکو واقع در سوریه را هدف قرار داده است.
بر اساس بیانیه صادرشده از سوی مقاومت اسلامی عراق در این عملیات پایگاه نظامیان آمریکایی در میدان گازی کونیکو موشک‌باران شده بود. امیدوارم از خبر حملات هوایی اشغالگران آمریکایی به البوکمال در مرز سوریه و
عراق
راضی بوده باشید.

حملات هوایی اشغالگران آمریکایی به البوکمال در مرز سوریه و
عراق  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۳۰ ۰۲:۳۶:۵۸