حملات موشکی جدید به تل آویو

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر حملات موشکی جدید به تل آویو به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، گردان‌های شهید عزالدین قسام لحظاتی قبل بار دیگر حمله موشکی سنگینی به تل آویو و حومه آن در پاسخ به کشتار غیرنظامیان در غزه انجام داد.
همچنین منابع لبنانی از شهادت جوانی لبنانی به ضرب گلوله نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی در نزدیکی منطقه مرزی «تله العباد» خبر دادند.
ظهر امروز همچنین گردان‌های قسام اعلام کرد که در پاسخ به ادامه بمباران غزه و کشتار غیرنظامیان، شهر اشغالی تل آویو را هدف حمله موشکی قرار داده است. ظهر امروز منابع عبری زبان از به صدا درآمدن آژیر خطر در تل آویو و مناطق اطراف آن خبر داده بودند. قسام همچنین از حمله راکتی به نتیفوت در اطراف نوار غزه هم خبر داده است.
از سوی دیگر، ابوعبیده سخنگوی گردان‌های قسام شاخه نظامی جنبش حماس به رژیم صهیونیستی هشدار داد که هزینه جنایت‌هایش سنگین و دردناک خواهد بود و مقاومت از این جنایت‌ها ضد ملت فلسطین و مسجدالاقصی چشم‌پوشی نخواهد کرد.
ابوعبیده در پیامی صوتی افزود: حمایت‌های دولت آمریکا از رژیم صهیونیستی هیچ کمکی به این رژیم نخواهد کرد و آن را نجات نخواهد داد. هیچ قدرتی در جهان نمی‌تواند قدرت را از ما بگیرد.
وی ادامه داد: ما از همه ملت فلسطین در تمام اماکن حضور می‌خواهیم که از کرامت خود و مسجدالاقصی دفاع کنند. نبرد طوفان الاقصی تا هر وجب از خاک فلسطین که مرزبانان و رزمندگان فلسطینی حضور دارند، گسترش می‌یابد.
ابوعبیده تصریح کرد: دشمن صهیونیستی اکنون در بدترین وضع خود در ۷۵ سال گذشته قرار دارد. این در حالی است که جهان همچنان نظاره‌گر جنایات صهیونیست‌ها در کشتار کودکان و غیرنظامیان و بمباران خانه‌های مسکونی ملت فلسطین است.
سخنگوی گردان‌های قسام از ملت‌های امت اسلامی خواست برای سرنگون کردن توطئه و طرح متزلزل صهیونیسم خود را به مرزهای فلسطین برسانند. وی همچنین آزادگان جهان را به تجمع در مقابل سفارتخانه‌های دشمن صهیونیستی و آمریکا در کشورهای جهان دعوت کرد.
ابوعبیده در پایان تأکید کرد: ما به مردم فلسطین و امت اسلامی اطمینان می‌دهیم که مقاومت در وضع خوبی قرار دارد و آماده نبرد طولانی با رژیم اشغالگر است. مقاومت کنترل میدان را به دست دارد و می‌داند چه زمانی به دشمن ضربه بزند.
امروز همچنین ، شبکه ABC آمریکا به نقل از یک مقام رژیم صهیونیستی مدعی شد که کابینه این رژیم به ارتش برای حمله زمینی به نوار غزه چراغ سبز نشان داده است.
سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی هم ادعا کرد که ده‌ها هزار نظامی این رژیم برای آغاز حمله زمینی به نوار غزه در آمادگی کامل قرار دارند.
وزیر جنگ رژیم صهیونیستی هم در سخنانی با اشاره تلویحی به نزدیک بودن حمله زمینی به غزه مدعی شد: هر کسی از ما که تا کنون غزه را از دور می‌دید، به زودی آن را از داخل خواهد دید.
همچنین در ادامه بحران انسانی در غزه، گزارش‌ها حاکی از آن است که ذخایر دارو و تجهیزات پزشکی در بیمارستان شهدای الاقصی در غزه که ۱۳ روز است مورد حملات صهیونیست‌ها قرار گرفته، به اتمام رسیده است.
ایاد الجعبری، مدیر بیمارستان شهدای الاقصی در دیرالبلح در بخش مرکزی غزه، د رگفتگو با خبرنگار آناتولی گفت که وضعیت این بیمارستان به سطح «بسیار خطرناک» رسیده است.
الجعبری با اشاره به اینکه بیمارستان شهدای الاقصی به هزاران بیمار در بخش مرکزی غزه خدمات ارائه می‌کند، گفت: جان هزاران مجروح و بیماران در خطر است.
وی افزود: از آنجایی که (رژیم) اسرائیل از ۷ اکتبر تمام ورودی‌ها و خروجی‌های غزه را بسته است، ذخیره مهم دارو و تجهیزات پزشکی در بیمارستان تمام شده است.
وی در ادامه از سازمان‌های بین المللی خواست اقدامی کنند تا رژیم اسرائیل اجازه ورود تجهیزات پزشکی به غزه را بدهد. امیدوارم از خبر حملات موشکی جدید به تل آویو راضی بوده باشید.

حملات موشکی جدید به تل آویو  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۲۰ ۰۲:۴۰:۱۸