حماس یکی از دشمنان ایران را در اسراییل به ذلت کشانده
است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر حماس یکی از دشمنان ایران را در اسراییل به ذلت کشانده
است
به گزارش خبرنگار سایت احکام، مسعود اسداللهی سه شنبه شب در همایش بصیرتی «طوفان الاقصی» با بررسی زمینه ها، دلایل و پیامدهای عملیات حماس» بیان داشت: رژیم صهیونیستی عصر سه شنبه مجدداً به غزه حملات ناجوانمردانه ای انجام داد. اما مقاومت مردم فلسطین و ساکنان غزه مثال زدنی است.
این کارشناس مسایل بین المللی و منطقه‌ای اظهارداشت: باید در مورد دستاوردهای عملیات حماس و مظلومیت مردم غزه کارهای رسانه ای کرد و شبهات این عملیات ها برای مردم باید رفه شود. در این زمنیه اگر کوتاهی کنیم دشمن با بهره گیری از ظرفیت رسانه های تحت کنترلش روایت متفاوتی از عملیات حماس خواهد داشت.
وی با بیان اینکه نباید خیانت حکام عرب و پشت کردن به مردم فلسطین و غزه را فراموش کرد. افزود: هر چقدر جنایت های اسرائیل بیشتر می شود نشان می دهد که عملیات طوفان الاقصی تا چه اندازه تاثیرگذار بوده است.
اسداللهی با بیان اینکه باید به این سوالات پاسخ داد که چرا عملیات حماس ۷ اکتبر یا همون ۱۵ سایت احکام انجام شد و آیا این عملیات با واکنش تند رژیم صهیونستی لازم بود و آینده این جنگ چگونه باید پیش بینی کرد. اظهارداشت: اول اینکه می گویند حماس چرا اقدام به غاز جنگ کرد، باید بگوییم که در فلسطین جنگی تمام نشده که حماس بخواهد آن را آغاز کند، جنگ از زمان اشغال بوده و مقاومت از سال ۱۹۴۸ میلادی شکل گرفته و این عملیات از سلسله عملیات های حماس و مقاومت است.
مشاور سیاسی سردار شهید سلیمانی خاطر نشان کرد: شبه بعدی این است که می گویند سازمان ملل اسرائیل را به عنوان کشور به رسمیت می شناسد، باید بدانیم که سازمان ملل اسرائیل را در مرزهای ۱۹۴۸ به رسمیت شناخته اما اسراییل اقدام به اشغالگری کرد و مرزهای ۱۹۶۷ را ایجاد کرد. کرانه باختری جزوی از اشغالگری ۱۹۶۷ است.
اسداللهی ابراز داشت: گروههای مقاومت چه فلسطینی چه مقاومت مسجد الاقصی را خط قرمز می دانند، به این معنا که به غیر از مسجد الاقصی در هر نقطه ای اقدامی از سوی اسراییل انجام دهد، پدافند می کنیم. اما اگر مسجد الاقصی به خطر بیفتد اقدام آفندی می کنیم و حمله خواهیم کرد.
وی ادامه داد: اما حزب الله، ایران را هم به عنوان خط قرمز می داند و می گوید اگر احساس کنیم ایران در خطر قرار دارد بدون آنکه کسی از ما بخواهد اقدام به حمله به اسرائیل خواهیم کرد. یهودیان بدنبال این هستند که قبله اول مسلمانان را تخریب کنند و هویت مسلمانان را خدشه دار کنند، در همین حملات غزه ۱۴ مسجد را تخریب کرده اند.
این تحلیل گر بین المللی اظهارداشت: شبه دیگر اینکه آیا مسجد الاقصی در خطر بود که حماس اقدام به انجام این عملیات کرده است؟ اینگونه پاسخ می دهم که در یک سال گذشته دولتی تشکیل شده است که به گفته خود اسراییلی ها این دولت بسیار خطرناک است. حتی نتانیاهو هم با این دولت مشکل دارد، از نظر نتانیاهو هیچ خطری رژیم صهیونستی را تهدید نمی کند جز ایران، او بدنبال تجزیه و نابودی ایران است و چون به تنهایی قدرت ندارند سعی در ایجاد درگیری میان ایران و آمریکا دارد.
وی تصریح کرد: تیم هایی که با نتانیاهو ائتلاف کردند در بیانه هایشان اسمی از ایران نیست اولویت انها دو چیز است که پدرانشان که سال ۱۹۴۸ اسراییل را تاسیس کرده اند همه فلسطینی ها را خارج نکرده اند و مسجد الاقصی باید تخریب شود و تمام فلسطینی ها به مصر و لبنان بروند. آنها که در غزه هستند به مصر بروند و کرانه باختری به لبنان بروند.
اسداللهی افزود: حزب الله یک گروه شیعی است و مواضع عربستان برایش مهم نیست و فقط نظرات ایران برایش مهم است. اما حماس یک گروه اهل سنت است و شاید برای شما جای تعجب باشد که حمایت های مالی حماس از قطر است و ایران هیچ حمایتی نمی کند. تجار اهل سنت در کشورهای دیگر هم به حماس کمک می کنند. ایران تنها کمک نظامی و آموزش نظامی می دهد.
وی ادامه داد: عده ای هم معتقدند حماس به خاطر روابط بین عربستان و اسرائیل و عادی سازی اقدام به این عملیات کرده است که ما نمی دانیم و اگر این دلیل هم دخیل بوده نشان از باهوشی حماس دارد.
به گفته این تحلیل گر سیاسی، نکته مهم چرا ۱۵ سایت احکام این اتفاق افتاد؟ همیشه نیمه اول سایت احکامماه آغاز سال نو اسراییلی ها است. سالگرد جنگ ۱۹۷۳ و دو مناسبت مذهبی در این روزها قرار دارد و توریست های یهودی زیادی به اسراییل می آیند. برآورد اطلاعاتی آنها رفتارهای تروریستی توسط فلسطینی ها در کرانه باختری بود و تمرکز ارتش و پلیس در کرانه باختری بود و ۶۰ درصد نیروی زمینی ارتش اسراییل در کرانه باختری مستقر شده بود.
وی خاطرنشان کرد: در ۱۵ روز ابتدایی سایت احکام ماه عید نو برگزار شد و هیچ عملیاتی از طرف فلسطین انجام نشد و اسراییلی ها خیلی خوشحال بودند که تدابیر شدید امنیتی داشتند و فلسطینی ها نتوانستند اقدامی کنند. اما حماس در روز آخر عید آنها و تعطیلی آخر هفته برابر با ۷ اکتبر سالگرد جنگ ۱۹۷۳ با حمله به مواضع اسراییل شکست سنگینی را به آنها تحمیل کرد.
وی با بیان اینکه حماس برای این عملیات دو سال آموزش و تدابیر عملیاتی دیده بودند، عنوان کرد: سرنوشت این جنگ و آتش بس برکناری نتانیاهو خواهد بود و به خاطر پرونده ای هم که دارد به زندان خواهد افتاد.
به گفته تحلیلگر بین المللی، حماس یکی از دشمنان بزرگ ایران را در اسراییل به ذلت کشانده است. حماس کاری برای ایران نکرده‌است اما نتیجه و اهمیت این حمله به صورت مستقیم و غیرمستقیم برای ما دارد.
وی گفت: یکی از اهداف عادی سازی اسراییل با عربستان عبور هواپیماهای جنگی آنها از فراز آسمان عربستان برای حمله به ایران بود. آسمان سایر کشورها در اختیار اسراییل نیست و راهبرد انها این بود که به ایران حمله کنند و پاسخ ایران به آنها باعث شود که آمریکا وارد جنگ شود.
اسداللهی بیان داشت: شبه ایجاد کرده اند که آیا حماس نمی دانست اگر این عملیات را انجام دهد اسراییل اینگونه جواب می دهد؟، باید بدانید حماس جنگ چریکی و نامتقارن انجام می دهد و جنگ کلاسیک انجام نمی‌دهد. جنگ کلاسیک مخصوص ارتش دو کشور است. ارتش چون نمی‌تواند با جنگ چریکی مقابله کند به مردم و شهرها حمله می کند و باعث تلفات بالای مردمی هستیم.
وی افزود: در جنگ ۳۳ روزه هم شاهد همین اتفاقات بودیم. در این عملیات شما حتی یک اعتراض از مردم فلسطینی و غزه ندیده اید چرا که اگر بود حتماً رسانه های غربی در بوق و کرنا می کردند. هرگاه جنگی بین حماس و اسراییل بوده شاهد ویرانگری بوده ایم. اما مردم پای حماس و مقاومت ایستاده اند . اسماعیل هنیه پسر و برادرش را در این حملات اسرایبه غزه از دست داده است.
اسداللهی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد غزه و حماس بیان داشت: حضرت آقا چند نکته را گفته اند: این عملیات پیروزمندانه حماس نتیجه رفتار صهیونیست ها است. طوفان الاقصی نتیجه جنایت های اسراییل است. ایران از مبارزات ملت ها حمایت می کند.
وی خاطرنشان کرد: نکته مهم دیگر که آقا فرمودند؛ به عنوان جمهوری اسلامی ایران از ملت مظلوم فلسطین با افتخار حمایت می کنیم ولی هیچ نقشی در این عملیات نداشته ایم.
وی در پایان با اشاره به پیش بینی ها و سناریوهای مدنظر تحلیل گران افزود: از نظر سناریوی پیش رو نتانیاهو به شدت به پیروزی نیاز دارد اما موفق نمی شود. نماینده اسراییل برای مذاکره در قطر است و اسراییل سعی می کند تا آخرین لحظه با فشار و حملات نا متعارف در قطر امتیاز بگیرد. نتانیاهو اصلاً به دنبال آتش بس نیست و برای او یک شکست است. به مجرد اینکه آتش بس باشد پیروزی حماس است. امیدوارم از خبر حماس یکی از دشمنان ایران را در اسراییل به ذلت کشانده
است
راضی بوده باشید.

حماس یکی از دشمنان ایران را در اسراییل به ذلت کشانده
است  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۰۱ ۰۲:۳۹:۲۳